Značka Synot v českém fotbale končí, liga se po dvou letech přejmenuje

Spojení značky Synot coby titulárního partnera fotbalové Synot ligy bude zanedlouho minulost. Skupina Synot kvůli legislativním změnám končí s podporou první fotbalové ligy. Od příští sezony nebude sponzorovat ani fotbalovou Spartu.

televize-fotbal-grafika

Novela loterijního zákona přiměla Synot zařadit zpátečku

Tato informace je překvapivá vzhledem k tomu, že skupina Synot původně podepsala s vedením fotbalové ligy kontrakt na osm let. Nyní končí po dvou sezonách, přičemž zmiňuje negativní dopad legislativních změn na své podnikání.

Legislativní změny mají na skupinu Synot zásadní dopad. Skokové navýšení daní v oblasti loterního průmyslu znamená pro skupinu v České republice ztrátu ve výši stovek miliónů korun. S těmito finančními prostředky přitom bylo počítáno právě v oblasti marketingu a podpory sportu,“ uvedli zástupci Synotu v tiskovém prohlášení.

V listopadu 2015 byla přijata novela loterijního zákona a omezení sponzorských aktivit skupiny Synot s tím přímo souvisí. „Stát našim českým společnostem sebral takové množství peněz, že již sportovní aktivity v takové míře, jako dosud, jednoduše podporovat nemůžeme,“ uvedl šéf Synotu Neofytos Neofytou.

Liga se v příštích letech patrně přesune na placené kanály

Ve světle těchto informací vyznívá logicky i nedávné vyjádření šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty, který uvedl, že nejvyšší fotbalová soutěž by se měla po skončení stávajícího kontraktu s Českou televizí přesunout výhradně na placené kanály. Momentálně se v rámci placené televize vysílá pouze jeden atraktivní duel týdně. Na zbylá utkání každého kola má práva Česká televize a může si vybírat libovolné zápasy.

Synot liga je bezplatně dostupná i na webech skupiny CNC, kde běží internetové přenosy z každého zápasu zdarma. Výjimkou je exkluzivní televizní utkání na O2 Sport, které je placené. I to však lze sledovat bezplatně na webech sázkových kanceláří – viz článek Placené zápasy Synot ligy lze sledovat na webu legálně zdarma.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .