TV Barrandov obdržela licenci, za šéfa chce prý Zunu

radiotv-archiv26TV Barrandov se konečně dočkala. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila této nové digitální stanici kompenzační licenci, na jejímž základě musí do 360 dní zahájit své vysílání. Tolik času zřejmě potřebovat nebude, neboť deklaruje přání jej spustit co nejdříve, nejlépe do léta. Finišuje i obsazování pracovních pozic v nové stanici. TV Barrandov se nebojí lovit ve vodách konkurence. Poslední nepotvrzené informace mluví o velkorysé nabídce pro Pavla Zunu.

Více než měsíc poté, co představitelé TV Barrandov podali žádost o vydání kompenzační licence, ji od Rady v minulém týdnu obdrželi. Průtahy způsobilo čekání na veškeré potřebné dokumenty z pražského Městského soudu, které bylo nutné doložit k žádosti o licenci. Týkaly se zrušeného licenčního řízení, které vyvrcholilo v září 2006 soudním odebráním tehdy Radou udělených licencí šesti novým stanicím (kromě TV Barrandov ještě Febio TV, RTA, Z1, TV Pohoda a TV Óčko).

Nyní už barrandovským nebrání žádná legislativní překážka zahájit vysílání. Diváci se k němu dostanou několika způsoby. Stanice se objeví v nabídce kabelových a IPTV operátorů. Těm jeho zařazení přímo přikazuje zákon o televizním vysílání. K dispozici bude i v nabídce satelitních platforem a samozřejmě v pozemním digitálním vysílání DVB-T. Ještě není jasné, v kterém z multiplexů se objeví. Jednání probíhají se všemi třemi provozovateli (Radiokomunikace, O2 Telefonica a Czech Digital Group). Rozhodovat bude rychlost a potencionální pokrytí území. TV Barrandov chce svůj program představit po dokončení výstavby Paláce zábavy, v kterém bude sídlit. Díky příznivému počasí mají stavbaři náskok oproti plánům a tak by se na obrazovkách nový kanál mohl objevit již v létě.

Stanice postupně doplňuje svoje personální obsazení. Pracovat pro ni budou profesionálové se zkušenostmi z jiných komerčních stanic, se kterými bude TV Barrandov soutěžit o diváckou přízeň. Šéfem programu se stal Přemysl Svora, nákup akvizic má na starosti Jana Porybná, publicistiku Radovan Slánský. Všichni zmínění mají průpravu z TV Nova.

Server Blesk.cz přišel se spekulací, že dalším, koho do svého týmu TV Barrandov lanaří, je Pavel Zuna – ostřílený profesionál, který rozjížděl zpravodajství TV Nova v roce 1999 po rozkolu Vladimíra Železného s CME, byl náměstkem programové ředitelky Libuše Šmuclerové a šéfem úspěšných projektů Česko hledá Superstar, Víkend či Výměna manželek. V posledním půlroce rekonstruoval jako šéf redakce zprávy na TV Prima. Zuna měl dostat nabídku přímo od majitele Třineckých železáren a zároveň TV Barrandov Tomáše Chreneka, který s ním počítá na post nejvyšší. Funkce generálního ředitele je volná poté, co ji koncem ledna opustil Kamil Spáčil, který nastoupil do vězení poté, co byl odsouzen za daňový únik. Pavel Zuna se k informacím o nabídce na tento post zatím nevyjádřil.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .