Železný nevlastní 60 procent Novy, rozhodl vrchní soud

radiotv22Kauza bývalého ředitele TV Nova Vladimíra Železného pokračuje dalším dějstvím. Vrchní soud v Praze svým rozhodnutím zrušil rozhodnutí Městského soudu v Praze ze dne 10.12.2003 pro nesprávnost obou právních závěrů, na které se Železný odvolával, když tvrdil, že se znovu stal společníkem CET 21. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnili současní vlastníci TV Nova.

Bývalý ředitel Novy Železný slavil úspěch v prosinci loňského roku, kdy Městský soud v Praze rozhodl, že mu dál patří 60 procent ve společnosti CET 21, která drží licenci k televizi Nova. Společnosti PPF, která je majoritním vlastníkem naší nejúspěšnější televize tím zkomplikoval život, ale generální ředitel Novy Petr Dvořák po zveřejnění rozsudku prohlásil, že se proti rozhodnutí odvolává. Nový verdikt přišel po čtyřech měsících a tentokrát může oslavovat PPF.

„Vrchní soud ve svém rozhodnutí konstatuje, že rozhodnutí Městského soudu zrušuje v plném rozsahu, s výjimkou návrhu na zápis změny sídla společnosti. Vrchní soud pak zavázal soud nižší instance, aby se v dalším rozhodování o návrhu společnosti CET 21 spol. s r.o. řídil právními názory Vrchního soudu,“ stojí dále v tiskové zprávě TV Nova, která dále přibližuje odůvodnění rozhodnutí soudu: „Své stanovisko soud odůvodňuje především tím, že k obnovení účasti společníka Vladimíra Železného ve společnosti CET 21 spol. s r.o. nedošlo. Účast společníka Vladimíra Železného podle stanoviska Vrchního soudu skončila okamžikem zániku exekuce, tedy výplatou vypořádacího podílu ve výši 262 milionů Kč společnosti CME.“.

„Takové rozhodnutí Vrchního soudu jsme očekávali a vnímáme je jako významný krok k definitivnímu vyřešení korporátní situace CET 21 s.r.o.,“ komentoval rozsudek Dvořák.

Druhá strana se k rozsudku vyjadřuje rezervovaně. Podle internetového magazínu iDnes Vladimír Železný vyjádřil údiv nad tím, že druhá strana už písemný verdikt má. „Vladimír Železný ani jeho právní zástupce zatím nemají k dispozici písemné vyhotovení rozsudku vrchního soudu. Proto se k němu zatím nebude vyjadřovat,“ řekla MF DNES Konstancie Železná.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .