Televize Nova koupila Galaxii Sport

radiotv221Kabelová a satelitní televize Galaxie Sport má nového majitele. Stanici, která od roku 2003 patřila do skupiny GES Holding, koupila servisní organizace TV Nova Česká produkční 2000. Tato transakce již nepodléhá schválení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Galaxii Sport založil v roce 2003 Jiří Hojgr a o rok později převedl 34 procent licencované společnosti na GES Media Holding, což je jedna ze stěžejních firem mediální skupiny okolo Televize Prima. GES a Hojgr provozovali sportovní kanál dva roky, letos v červnu své podíly prodali akciové společnosti Hartic, jejíž jediným akcionářem byla burzovní společnost PPF.

Tento převod schválila na svém 12. zasedání 14. června Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Částka, za kterou Hartic Galaxii Sport získal, nebyla zveřejněna.

Souhlas RRTV netřeba

Burzovní společnost PPF ovládala Galaxii Sport jen krátce. Včera oznámila, že prodává celou společnost Hartic servisní organizaci Televize Nova, kterou je Česká produkční 200 a.s. Vzhledem k tomu, že nejde o majetkovou změnu přímo v licencované společnosti Galaxie Sport s.r.o., tato obchodní transakce nepodléhá schválení Radou pro rozhlasové a televizní vysílání podle §21 odst. 7) mediálního zákona.

„Získání podílu v Galaxii Sport chápeme nejen jako přípravu na nadcházející proces digitalizace televizního vysílání v ČR, ale i jako možnost efektivnější práce se sportovním publikem. V neposlední řadě nám umožní rozšíření nabídky sportovních přenosů. TV Nova vlastní mj. vysílací práva na Gambrinus ligu, domácí zápasy reprezentace i na většinu zápasů národního týmu na hřištích soupeřů a před několika dny získala i vysílací práva na Formuli 1,“ prohlásil při této příležitosti generální ředitel TV Nova Petr Dvořák. “Uvědomujeme si, že Galaxie Sport je významným sportovním kanálem pro oba kabelové operátory v ČR – UPC a Karneval – a věříme, že naše budoucí spolupráce bude stejně vynikající jako dosud,“ dodal Petr Dvořák. V této souvislosti rovněž vyjádřil naději, že rozšíření sportovní nabídky o specifické cílové skupiny diváků ocení i reklamní partneři TV Nova.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .