RRTV rozhodla o programové náplni tří digitálních multiplexů

Provozovatelé digitálních multiplexů už tuší, co budou ve svých sítích vysílat. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž včera zveřejnila svou představu, jakými typy programů chce tři zkoordinované multiplexy naplnit.

Přestože se Rada pro RTV stále nesmířila s tím, že Český telekomunikační úřad rozdělil licence provozovatelům digitálních multiplexů, udělala to, co od ní veřejnost toužebně očekávala. Rozhodla o tom, jaké programy mohou získat licenci ve třech digitálních sítích. A díky tomu, že krok ČTÚ neuznává, pojmenovala multiplexy opět pouze jako A, B a C.

Multiplex A alias síť ČRa

Pro síť s nejlepším pokrytím RRTV vybrala dva programy provozovatele ze zákona a dva plnoformátové programy rodinného typu. Jasná je tedy účast ČT1 a ČT2 a vzhledem k nejlepšímu pokrytí je možné se domnívat, že dalšími programy budou TV Nova a TV Prima.

Multiplex B alias síť CDG

Druhý multiplex můžeme orientačně nazvat tématickým. RRTV totiž rozhodla, že jej naplní jednou plnoformátovou televizí, dvěma tématickými kanály a na čtvrtou pozici zvolí buť tématický nebo plnoformátový kanál. Pro ilustraci si můžeme představit, že v tomto multiplexu bude vysílat Nova 2, TV Óčko, Galaxie Sport a Prima 2.

Multiplex C alias síť ČTc

Třetí zkoordinovaný multiplex, který ČTÚ přidělil Českému Telecomu, můžeme pracovně nazvat regionálním. RRTV v něm chce udělit opět licenci na jednu plnoformátovou televizi, druhou pozici obsadí buď tématický nebo plnoformátový kanál a zbývající naplní regionální vysílání. Jednu z nich si RRTV představuje jako celoplošnou stanici s regionálními vstupy, druhou chce rovnou rozporcovat regionálním stanicím. Opět pro představu si tuto síť můžeme představit např. jako TV Markíza, Animal Planet, TV Prima a síť televizí typu TV Praha a TV Hradec Králové.

Podle neoficiálních informací chce RRTV na tyto pozice vypsat urychleně licenční řízení. Můžeme tedy směle říct, že nás čeká horký digitální podzim.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .