Reakce Petra Štěpánka na Louč

radiotv22Pane Šmíde,

myslím, že byste měl být poněkud zdrženlivější v ukvapených a neseriozních závěrech, kterých se dopouštíte ve svém textu o posledním vývoji na Nově, když naprosto nesmyslně a v rozporu se skutečností píšete o „otevřené podpoře Rady Železnému“. Kde jste k podobnému nesmyslu proboha přišel? Rada na toto téma zatím ještě vůbec nejednala. Jak tedy může někoho otevřeně podporovat?

Mluvčího Rady zpovídali v pátek odpoledne při odchodu z práce, mne novináři zastihli telefonicky v tutéž dobu v Hradci Králové. Tlačil jsem právě vozíček v supermarketu. Opravdu nenosím v hlavě celý nový zákon, kde se některé věci liší od letité úpravy minulého zákona o vysílání.

Ano, na změnu jednatele teď není třeba předchozí souhlas Rady. To však neznamená, že podání nemá mít podpisy dvou jednatelů CET 21. To za prvé. Za druhé: nikoli oznámení o změně jednatele, ale žádost o předchozí souhlas se změnou jednatele zaslal dr. Rozehnal. Nesprávného podání se tedy dopustil právě on, ač v pozdějších rozhovorech již bez problému pochybení přehrává na Radu.

Za pár hodin na Radu dorazilo další podání, podepsané tentokrát (správně) dvěma jednateli CET 21 (dr. Šmuclerovou a dr. Želeným), které Radě naopak oznamuje, že dr. Železný nadále zůstává jednatelem. Vy se divíte, že dostižení funkcionáři z Rady vysloví jisté pochybnosti, zda ke změnám v CETu skutečně došlo? To vše navíc v kontextu načasování celé akce na začátek voleb. Toto Vy vydáváte za „otevřenou podporu Rady Železnému“? Promiňte, ale nezbláznil jste se?

Jenom pro pořádek ještě jedna skutečnost. Vedení Rady naopak ještě v pátek v podvečer projevilo pružnost a na nejbližší možný termín nařídilo ústní jednání se zástupci CET 21. Teprve po vyslechnutí všech zainteresovaných lze činit nějaké závěry.

Z Vašeho textu bohužel sálá podivná zaujatost a preferování Vámi očekávaných – možná přímo kýžených – řešení a výsledků. Naprosto naopak postrádám chladný odstup profesionála, jenž je (pouze) pozorovatelem a nestranným komentátorem. Útěchou Vám může být, že do kontextu české žurnalistiky – a zvláště té médiím se věnující – zapadáte dokonale.

S pozdravem

Petr Štěpánek

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .