Rada si zvolila vedení a dnes pokračuje v jednání

radiotv222Nově zvolená Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zvolila své vedení. Předsedou se stal Petr Pospíchal, kterého do rady nominovala ČSSD. Funkce místopředsedů získali Petr Kolář (KDU-ČSL), Milan Jakobec (US-DEU) a Daniel Novák (KSČM). První zasedání RRTV dnes pokračuje druhým dnem, rada totiž včera vyřídila pouze 8 z plánovaných 48 bodů programu.

ODS bez místopředsedy

Do vedení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání si své lidi prosadily všechny parlamentní strany s výjimkou ODS, která má v radě pouze jediného zástupce. ODS odvolání bývalé RRTV i způsob volby nových členů tvrdě kritizovala a uvažovala o tom, že pokud se jí nepodaří na zbývající dvě volná místa prosadit své kandidáty, vyzve svého jediného zástupce Františka Pejřila k rezignaci.

RRTV má zatím pouze jedenáct členů, které parlament zvolil na přelomu dubna a května. Zbývající dva radní by měli poslanci zvolit na svém červnovém zasedání. Předchozí radu odvolal téměř před dvěma měsíci premiér Vladimír Špidla na návrh Poslanecké snemovny. Pád RRTV tehdy těsně prosadila vládní koalice, která ji označila za viníka vzniku arbitráže se CME.

Prodloužení licence TV Prima odsunuto

RRTV včera projednala pouze prvních osm bodů, které jsou vesměs organizačního charakteru. Podle mluvčího rady Pavla Baráka bude RRTV dnes od deváté ranní pokračovat v jednání devátým bodem, který je už standardní žádostí. Je pravděpodobné, že se první zasedání dosud nezkušených radních protáhne, protože mezi čtyřiceti zbývajícími body je řada záležitostí, u kterých v nejbližších dnech hrozí, že nastane tzv. pozitivní fikce. (viz. článek Rádia mohou získat dokrývače bez rozhodnutí RRTV)

Rada by se tak dnes mimo jiné měla zabývat žádostí rádií Jizera a Kiss Delta o prodloužení licence, žádostmi rádií Contact, Karolína a Apollo o změny licenčních podmínek, žádostmi rádií Čas, Rubi nebo Kiss Hády o nové dokrývače a celou řadou žádostí o registrace kabelového vysílání.

Nejvíce očekávané rozhodnutí Rady dnes nepadne. Projednávání žádosti společnosti FTV Premiéra o prodloužení celoplošné licence TV Prima bylo podle mluvčího Baráka přesunuto na některé z příštích zasedání.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .