Poslanci zvolili dalších pět členů RRTV

radiotv222Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má po dnešním zasedání poslanecké sněmovny už jedenáct členů a poté, co premiér Špidla zvolené kandidáty jmenuje, může začít normálně pracovat. Do plného stavu RRTV chybí dva lidé, kteří by mohli být zvolení na příští schůzi sněmovny.

Na mimořádné schůzi sněmovny, která proběhla koncem dubna, bylo veřejnou volbou zvoleno šest radních. Tři zástupce prosadila ČSSD a po jednom její koaliční partneři a KSČM. ODS tehdy nezískala žádné křeslo v licenční radě a způsob a průběh volby tvrdě kritizovala.

Na dnešní řádné schůzi výběr členů licenční rady pokračoval opět veřejnou volbou a v ní úspělo pět kandidátů. ČSSD prosadila další dva kandidáty – Katarínu Vaculíkovou a Václava Žáka. Z koaličních kandidátů uspěl také Petr Kolář nominovaný KDU-ČSL a opozice dnes získala v RRTV dvě křesla. Poslanci dali důvěru Danielu Novákovi za KSČM a prvního z šesti nominací proměnila ODS, v radě totiž usedne František Pejřil.

RRTV sice stále není kompletní, je třeba obsadit ještě zbývající dva posty, ale po oficiálním jmenování premiérem může naplno pracovat. Pro běžná rozhodnutí totiž stačí pouze sedm hlasů a pro udělení či odnětí terestrické licence je zapotřebí podpora devíti radních.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .