Nová RRTV se dnes schází poprvé

radiotv222Dnes dopoledne se poprvé sešlo jedenáct členů RRTV, kteří byli ve dvou kolech zvoleni poslaneckou sněmovnou. Podle informací z úřadu Rady ale nemělo jít o zasedání, ale pouze o jakousi seznamovací schůzku, protože nebyl stanoven ani program schůze.

Pozvání na dnešní schůzi zaslal jedenácti členům Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vedoucí úřadu Miloslav Kučera, který jej údajně připravil s radní Evou Kantůrkovou. Náplní této schůzky by mělo být předání mobilních telefonů a netobooků a také „výlet“ po sídle RRTV.

Dnešní schůzi Rady také zkomplikoval fakt, že premiér Špidla podepsal jmenovací dekreti pěti členů RRTV zvolených v druhém kole až včera a jsou teprve rozesílány. Dodejme, že Rada musí do plného stavu obsadit ještě dvě křesla. Jejich volbou by se měli poslanci zabývat pravděpodobně na svém červnovém zasedání.

Bude mluvčím člen RRTV?

Neúplná RRTV dnes s největší pravděpodobností nepřikročí k volbě svého vedení, k tomu by mohlo dojít příští úterý. Radní se dnes za zavřenými dveřmi dohadují o pořadí kroků, které v nejbližší době učiní. Podle zdroje blízkého RRTV se jedná také o tom, že oficiálním mluvčím RRTV by měl být přímo některý z jejích členů. Podle dosavadní praxe byl mluvčím zástupce úřadu Rady, v současnosti tuto funkci vykonává Pavel Barák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .