HBO může expandovat na Balkán

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání schválila expanzi placené televize HBO do zahraničí. Kanál HBO získal satelitní licenci pro Polsko, Slovinsko a Chorvatsko a kanálu HBO 2 Rada povolila satelitní vysílání v Polsku. Všechny licence mají dvanáctiletou platnost.

Zatímco na Balkáně HBO dosud nevysílala, v Polsku má tento kanál dlouhou tradici. Licenci totiž provozovatel získal již před několika lety ve Velké Británii. O novou licenci ovšem HBO požádala v Česku, kde jsou jedny z nejnižších poplatků v Evropě. Podle dosavadních kroků je strategií HBO soustředit do Česka licence pro vysílání ve střední a jihovýchodní Evropě.

Již v minulosti získala HBO v Praze licence k vysílání v České republice, Slovensku, Rumunsku a Bulharsku. „Máme nejmenší poplatky v Evropě a směrnice Evropa bez hranic umožňuje vysílat z kteréhokoliv státu,“ řekl ČTK místopředseda RRTV Jiří Šenkýř. „Je pro nás praktické mít licence v jedné zemi a případné věci řešit s jednou radou pro rozhlasové a televizní vysílání,“ uvedl pro ČTK ředitel HBO v České republice Luboš Jetmar.

Na Balkáně HBO dosud nevysílala, ale to by se mělo v blízké budoucnosti změnit. „Ve Slovinsku a Chorvatsku začne HBO vysílat během dvou až tří týdnů,“ řekl ČTK Jetmar a dodal: „Logicky se nabízí další postjugoslávské země.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .