CET21 je na arbitráž se CME připravena

radiotv222CET 21 nominovala svého rozhodce v arbitráži, kterou se proti ní ve Vídni pokouší zahájit americká společnost Central European Media Enterprises (CME) a Česká nezávislá televizní společnost (ČNTS). Rozhodcem byl jmenován britský profesor Martin J. Hunter, jenž podle hodnocení odborného ekonomického časopisu Euromoney patří k nejuznávanějším světovým arbitrům.

Právní služby pro CET 21 v tomto rozhodčím řízení bude zajišťovat mimo jiné kancelář Freshfields Bruckhaus Deringer (FBD) pod vedením Jana Paulssona, který je označován za jednoho z nejlepších odborníků na mezinárodní arbitráže na světě. Právní firmu FBD klasifikuje publikace The World‘s Leading Lawyers 2003 jako druhou nejlepší v oboru na světě.

Akcionáři CET 21 po úvodních právních analýzách považují svou pozici v arbitrážním sporu s americkou CME a s českou ČNTS za jistou. Z dosavadního vývoje vyplývá, že CME a ČNTS se pokusily zahájit arbitráž pouze s cílem mediálně poškodit CET 21 a odradit případné investory do TV Nova. CET 21 požádala o spolupráci renomovanou mezinárodní právní kancelář právě za účelem, aby arbitráž byla co nejefektivněji ukončena.

CME a ČNTS v arbitráži společně požadují, aby jí CET 21 zaplatil přibližně 31 miliard korun jako odškodnění za ztráty, které údajně utrpěly vinou TV Nova.

Petr Kostka

Tiskový mluvčí TV NOVA

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .