Televize Harmonie delší dobu nevysílá, může přijít o licenci

Lifestylová televizní stanice Harmonie už několik týdnů nepřináší divákům žádný program. Předtím sice vysílala, ale delší dobu opakovala stejné pořady. Nyní musí podat vysvětlení regulátorovi ohledně přerušení vysílání – a zda jej obnoví.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Dočasné přerušení z technicko-provozních důvodů

Sám provozovatel televizní stanice Harmonie TV nezastírá, že momentálně nevysílá. Na programové pozici je k vidění pouze jednoduchý textový oznam, který diváka informuje o dočasném přerušení vysílání z „technicko-provozních důvodů“. „Jakmile budou vzniklé problémy vyřešeny, vysílání obnovíme. Děkujeme za pochopení,“ informuje Harmonie TV na své programové pozici.

Sdílnější není ani na Facebooku, ani na svém webu. Obsah oficiálního webu je neaktuální a poslední příspěvek na FB je z 20. dubna, kde televize informuje o akci Noc válečníků, kterou hodlá uvést ze záznamu ve svém vysílání. O čtyři dny později se jeden z diváků na sociální síti ptá, proč televize nevysílá. Na tento dotaz není žádná reakce.

Textový oznam na programové pozici Harmonie TV. Foto - autor

Textový oznam na programové pozici Harmonie TV. Foto – autor

Pokud subjekt nemůže vysílat, má možnost licenci vrátit

Držitelem vysílací licence pro program Harmonie TV je CoopTV, telekomunikační družstvo se sídlem Praha 9-Satalice. Šíření programu zajišťuje společnost Prague Digital TV. Regulační rada se nyní u obou společností oficiálně ptá, zda televize vysílá nebo nikoliv. Pokud se v rámci správního řízení ukáže, že nevysílá, může přijít o licenci. Správní řízení týkající se odnětí licence zatím nebylo zahájeno.

Nicméně, pokud provozovatel nemůže vysílat – například z důvodu nedostatku finančních prostředků – má možnost sám požádat o její zrušení. Některé z menších stanic tuto možnost nevyužívají a čekají až na proces odebrání licence, který obvykle iniciuje regulátor. Podobným způsobem skončila například i Active TV, která sice plánovaně ukončila vysílání, ale licenci nevrátila. Následně ji zrušil až regulátor.

Samotná vysílací licence ale dnes už nemá tak výraznou hodnotu jako v minulosti. Jde v první řadě o povolení k vysílání, které je – na rozdíl od minulosti – nárokovatelné. Pokud by tedy provozovatel o nynější licenci přišel a vlastník by přesto měl zájem v projektu pokračovat, může si založit novou společnost a po splnění podmínek může bez problémů získat novou vysílací licenci.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .