WorldDAB si zvolil nové předsednictvo

radiotv22Mezinárodní organizace WorldDAB, která se stará o rozšiřování digitálního vysílání DAB, si zvolila nové vedení. Dosavadní prezidentku Anniku Nyberg nahradí gegerální ředitel britského DAB multiplexu Digital One Quentin Howard. Viceprezidentem se stal Leif Lonsman, výkonný ředitel dánského rozhlasu. Oba budou ve svých funkcích působit následující dva roky. Vyplývá to z prohlášení WorlDAB, které RadioTV poskytl Tomáš Řapek, ředitel společnosti Teleko, která je jediným českým členem WorldDAB.

Ve svém projevu na pražské konferenci WorldDAB forum Howard nastínil několik oblastí, kterým by se chtěl ve své funkci věnovat. V první řadě se musíme ujistit, že DAB je vnímán jako nejlepší platforma pro multikanálové rádio a nejlepší náhrada za zavedené anologové AM a FM vysílání,“ prohlásil Howard, jehož úkolem bude přesvědčit více komerčních stanic o výhodách DAB vysílání.

Howard pracoval od poloviny sedmdesátých let v komerční rozhlasové sféře, byl technickým ředitelem zodpovědným za vysílání a IT a měl na starosti zavádění mnoha technologických novinek ve vysílání. Působil také jako programový ředitel. Dnes řídí společnost Digital One, která ve Velké Británii provozuje DAB multiplex.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .