VyVolení na TV Prima? Jsem otřesen…

radiotv221Když vedoucí projektu Big Brother Lenka Hornová prohlásila, že VyVolení mají tak pomalý a nudný rozjezd, že jenom hlupák by je nasadil jinak, myslel jsem, že jde pouze o výrok zabarvený ostrým konkurenčním bojem. Po shlédnutí prvních dvou večerů VyVolených mám pocit, že slova Lenky Hornové zdaleka nevystihují bezbřehou trapnost a upachtěnost této reality show. Pokud budou VyVolení pokračovat tímto tempem, nepomohlo by jim ani nasazení s předstihem pětiletky.

„Jsem otřesen. Co Vy, Humphrey?“

„Jsem otřesen…“

„A co vy, Bernarde?“

„Jsem také otřesen, pane ministře.“

Tato klasická epizoda ze seriálu Jistě, pane ministře mne napadla při sledování druhého večera reality show VyVolení na TV Prima. Byl jsem také otřesen.

První nedělní večer sice vzbudil řadu rozpaků a ukázal, že leccos by se dalo udělat lépe, ale díky vtipnému komentáři Libora Boučka a svižnému tempu se to dalo vydržet. Odpovídá tomu i sledovanost, 1,2 milionu diváků není žádný zázrak, ale nelze to nazvat ani propadákem.

Pondělní pokračování ovšem natěšeného diváka zasáhlo nepřipraveného. Ten, kdo se domníval, že budou rychle oznámeny výsledky prvního hlasování, a konečně se dozví pravidla soutěže, byl krutě zklamán. Vydržet půlhodinu Terezina extatického zpovídání stydlivého Rosti, naivní Barbory a hlučného Pavla stálo hodně sil. Obzvláště když bylo po prvních průběžných výsledcích naprosto jasné, kdo bude prvním VyVoleným, a Tereza přesto do poslední vteřiny vykřikovala, že nic není rozhodnuto. K tomu, aby divák pochopil, že po celodenním hlasování Barbora s pěti procenty za pět minut Richarodvých 65 procent nedožene, není třeba MatFyz. Na to stačí selský rozum.

Je jasné, že VyVolení začínají a to pravé vzrušení diváky teprve čeká, ale nechce se věřit, že po tak katastrofálním úvodu může přijít šťastný a vítězný závěr. Momentálně to spíš vypadá, že stodvacetimilionová investice a překopání schématu srazí Primě vaz. Nabízí se jediná otázka: Má tento formát opravdu tak špatný úvod nebo to Prima prostě nezvládla?

Podtrženo a sečteno. Slibný náskok naší komerční dvojky, který si vydobyla chytrými tahy v přípravě a propagaci projektu, se rychle mění v prach. Pokud Prima plánuje v tomto duchu pokračovat dalších dvanáct večerů, pravděpodobně otráví diváky natolik, že se VyVoleným obloukem vyhnou i ve chvíli, kdy o něco opravdu půjde.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky:,