VyVolení 3 – Noví hrdinové: RRTV je bude pozorně sledovat

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si zřídila speciální stránku pro monitoring reality show. Co na to říkají televize? Konkrétně TV Prima, která v současnosti zahajuje vysílání třetí řady VyVolených pod názvem Noví hrdinové? A jak situaci komentuje místopředseda RRTV Petr Pospíchal?

Rada na svých internetových stránkách zřídila speciální sekci věnovanou reality show. Návštěvníci zde najdou přehled upozornění a udělených pokut za odvysílané pořady reality show VyVolení a Big Brother. RRTV také slibuje, že zde umístí i vybrané rozsudky Městského soudu v Praze ve věcech správních rozhodnutí Rady o udělení pokut za odvysílané pořady reality show, vybrané reakce diváků a posudky či odborná vyjádření na téma reality show. Průběžně sem budou umisťovány i další dokumenty a informace o postupu RRTV v průběhu vysílání pořadů aktuální řady VyVolených. Více viz VyVolení: „fanouškovský“ web založila i RRTV.


„Rada nás upozornila na některé věci, na které bychom si měli dát pozor. V tuhle chvili jsme analyzovali to, co nám Rada vytýkala v jiných sériích. Samozřejmě jsme instruovali štáb, abychom se vyvarovali možných sporných míst,“ říká pro RadioTV tiskový mluvčí TV Prima Ladislav Pavlík a dodává: „Je to v pravomoci RRTV, o které nediskutujeme, ale je jasné, že VyVolení jsou formátem reality show, tudíž obsahují místa, o kterých se dá diskutovat.“


„Ve vysílání dáváme pozor, co se vysílá před desátou a po desáté. Alkohol a cigarety patří k životu, samozřejmě dáme pozor, jak budeme tyhle věci interpretovat, aby to odpovídalo zákonu. Co se erotiky, sexu a formy, jakou to budeme prezentovat, týče  …. máme pro tyto případy noční show, která je určena i pro choulostivější scény,“ dodává Pavlík a RadioTV upozorňuje na fakt, že před desátou lze vysílat pouze pořady, které neohrozí mravní výchovu mládeže, zatímco po desáté musí vysílání dodržovat podmínku vážně neohrozit mravní výchovu.


„Já si myslím, že to není žádná regulace dopředu, ale spíš připomenu, že tyto kroky Rada dělala i v minulosti. Není to nic nového a nehodláme to aplikovat u jiných pořadů,“ reaguje na dotaz RadioTV místopředseda RRTV Petr Pospíchal.


 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .