Vánoční nabídka 2007 – především česká klasika

O letošních Vánocích české televize sází především na českou filmovou klasiku, vědí proč. Je to sázka na jistotu. O Vánocích televizní diváci neradi experimentují, přednost dávají českým klasickým pohádkám. Důkazem byl loňský rok, kdy ‚nováckých‘ 102 dalmatinů propadlo a vítězem se stala Prima s pohádkou Byl jednou jeden král (1,5 milionu). Podívejme se nyní, čím nám televize chtějí obohatit vánoční atmosféru.

Vánoční ladění s Českou televizí


Ústředním tématem svátečního programu se stane Vánoční ladění. O co konkrétního se jedná? „Jde o slovní hříčku odkazující na vánoční náladu a mistra Josefa Ladu, jehož motivy letos vdechnou vysílání ČT ryze českou vánoční atmosféru. Česká televize tak vzdá poctu malíři, který by 17. prosince oslavil 120. narozeniny a od jehož úmrtí uplyne 14. prosince 70 let,“ odpověděl tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha. Je tradicí, že ČT každoročně na Štědrý den uvede v 19:00 premiérovou pohádku, letos to bude pohádka podle předlohy Boženy Němcové – Tři životy. Štědrý večer bude pokračovat posledním dílem seriálu Hraběnky, následují Veselé vánoční (pří)hody 2007 s Miroslavem Donutilem.


Premiérovým pohádkám budou patřit i následující sváteční večery – Tři srdce (o bratrství, které se obrátí v nenávist a zradu) a Křišťálek meč (kouzelný kámen a neuvážená kletba rozdělí osudy Jakub a Johanky). Chybět nebudou ani tradiční pohádky – Obušku, z pytle ven; Byl jednou jeden král; RumplCimprCampr či Chobotnice z II.patra. V sobotu 22.prosince skončí druhá řada Star Dance, následující sobotu vyvrcholí cyklus diváckých příběhů Trapasy. Moderátor pořadu Josef Dvořák, tento večer vyhlásí „Krále trapasů 2007“. V 21:15 přichází Bolek Polívka se svou Manéží.


Druhý kanál nabídne divákům alternativu. Na Štědrý den nabídne premiérový Vánoční příběh – rodinný televizní film v hlavní roli s Karlem Rodenem a Zuzanou Bydžovskou. V 20:00 se ke slovu dostane televizní zpracování inscenace Slováckého divadla Uherské Hradiště hru „Božena Němcová: Viktorko! Karlo!! Báro!!!“.


Nova – Smím prosit?


Nova jakoby okopírovala svůj loňský štědrovečerní program. Televizní noviny následuje snad nejoblíbenější vánoční pohádka Tři oříšky pro Popelku. Letos však navíc v 17:40 nabídne dva speciální díly Ulice. Osmá hodina večerní nabídne volné pokračování Shreka Třetího – Shrekoleda. Nova i letos experimentuje, o půl deváté vysílá americký romantický film Smím prosit? A to i přesto, že loňských 102 dalmatinů propadlo. V hlavní roli tohoto filmu se objeví „životem unavený právník Richard Gere“. Kromě vánoční Ulice se mohou těšit i diváci Ordinace v růžové zahradě, v obvyklém čase – úterý 20:00. Ve vánočním programu Nova i letos pamatuje na Pretty Woman, příběh o novodobé Popelce nasazuje ve středu 26.prosince ve 20:00. Další dny nabízí českou klasiku – Marečku, podejte mi pero a Postřižiny. Mrazík přijde letos poněkud dříve, konkrétně v neděli 30.prosince 20:00. Kačenka a strašidla, Krakonoš a lyžníci či Jak se budí princezny – názvy českých pohádek, které Nova odvysílá v dopolední čase.


Prima – sázka na velkofilmy


Prima se pokouší zaujmout velkou plejádou velkofilmů, ale i českými filmy. Překvapivým krokem je nasazení premiéry amerického animovaného filmu Polární express v 14:20 na Štědrý den. V hlavní roli se objeví Tom Hanks, film byl roku 2004 natočen metodou motion capture (zachycení pohybu). Následují pohádky O medvědu Ondřejovi, Hrátky s čertem. Princezna se zlatou hvězdou přijde v pět minut po sedmé. O půl deváté Prima nasazuje vánočně laděné vydání soutěže Hádej, kdo jsem. Na podvečer 25.12. Prima opět přichystala dvojdílný film Císařův pekař – Pekařův císař (druhý díl bude odvysílán 26.12.). Ani Prima se nevzdává nekonečného seriálu Velmi křehké vztahy, ty se objeví jak v úterý, tak i ve čtvrtek. Dalším velkofilmem je Karlík a továrna na čokoládu, příznivci hnědavé pochutiny si zamlsají ve středu 26.12. ve 20:00. Prima letošní vánoční nabídku obohatí i svými pořady. V premiéře uvidíme Vánoce s Mahulenou (vánoční reportáže si najdou místo ve středu, 22:15). Z archivu Prima uvede například Pohádkovou Benefici Václava Vorlíčka (25.12., 11:25), Vánoční punč s Jiřinou Bohdalovou a Martinem Dejdarem (26.12., 11:40) a Vánoce s Troškou pohádek (30.12., 12:10).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .