Víkendový souboj o diváka

radiotv22Uplynulý televizní víkend proběhl ve znamení velkého souboje o diváka. Zatímco v sobotu večer jednoznačně dominovala Nova, v pátek Prima porazila Četnické humoresky a nedělní finále VyVolených se stalo dokonce nejsledovanějším pořadem Primy všech dob. Vyplývá z údajů, které zveřejnila společnost ATO na základě peoplemetrového měření firmy Mediaresearch.

Přes veškerou snahu komerčních stanic pátečním večerům dlouho dominoval seriál Četnické humerosky na ČT1. Se sledovaností v rozmezí 1,5 až 1,9 milionu dospělých diváků porážel jak VyVolené, tak filmy na Nově. Až poslední duel VyVolených dokázal Humoresky porazit. VyVolené sledovalo 1,63 milionu diváků, zatímco Četnické humoresky 1,56 milionu. Nova bodovala nejvíce seriálem Ulice, který do prime time zasahuje jen zčásti, tentokrát zaujal 1,13 milionu diváků starších 15 let. Zcela propadl druhý díl pohádky Z pekla štěstí, kterou v osm večer vidělo jen 783 tisíc lidí.

V sobotu se poměr sil zcela obrátil. Nova bodovala vyhlašovacím večerem Českého slavíka, který se s 2,38 miliony diváků stal nejsledovanějším nezpravodajským pořadem víkendu. S velmi uctivým odstupem obsadila druhé místo ČT1, jejíž soutěžní pořad Hodina pravdy zaujal 1,02 milionu diváků. Třetí místo patří mimořádně večerníčku v podání Krakonoše a Trautenberka. Předposlední díl VyVolených tentokrát mimořádně propadl, sledovalo jej pouze 861 tisíc diváků.

Prima v neděli rekordní

Televize Prima si vše vynahradila v neděli. Více než tříhodinový finálova show dosáhla ratingu 2,21 milionu diváků. „Díky velkému zájmu televizních diváků se finále VyVolených stalo historicky nejsledovanějším pořadem naší televize,“ sdělila mluvčí TV Prima Jana Malíková. Druhou příčku v rámci nedělního večera zaujal léty prověřený snímek Jak dostat tatínka do polepšovny na ČT1, kterou vidělo 1,76 milionu dopsělých diváků a až třetí příčku obsadila Nova se Zlatou mříží. Tu si naladilo 1,37 milionu diváků.

Velký ohlas VyVolených se projevil i na výsledném podílu na trhu v prime time, kdy Prima jednoznačně kralovala s průměrnou hodnotou 41,63 procenta. I tento výsledek je pro Primu historickým rekordem. Nova se na nedělním večeru podílela 28,9 procenty a ČT1 zaznamenal podíl na trhu ve výši 24,23 procenta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .