Veřejnoprávní média vrací úder – trochu jiná reality show Odhalení

Česká televize společně s Českým rozhlasem reaguje na módní vlnu reality show, které ovládly komerční televize. Stejně jako ony bude od pondělka sledovat skupinu jednotlivců v uzavřeném prostředí, nepůjde ovšem o lidi, nýbrž o …Česká televize společně s Českým rozhlasem reaguje na módní vlnu reality show, které ovládly komerční televize. Stejně jako ony bude od pondělka sledovat skupinu jednotlivců v uzavřeném prostředí, nepůjde ovšem o lidi, nýbrž o skupinu goril v pražské ZOO. Veřejnoprávní média se inspirovala rovněž výší celkové výhry. Jak uvedli pořadetelé, celkový vítěz nezíská 10 nebo 11, ale hned 12 melounů. Samozřejmě nejde o finanční prémii, ale o běžnou stravu všech primátů.

V pondělí 7. listopadu 2005 v 9 hodin začne „trochu jiná reality show“ Odhalení. Potrvá do poloviny ledna příštího roku. Princip soutěže by měl být podobný jako u klasických reality show. Zpočátku se diváci budou seznamovat se soutěžícími gorilami a později dojde na SMS hlasování diváků o vítěze hodnotných zeleninových cen.

Soutěžícími v této reality show jsou gorilí samice Kijivu a Shinda a samec Richard. Mimo soutěž stojí mládě Moja. Čtyři gorily nížinné jsou sledovány v jejich pavilonu v pražské zoologické zahradě nepřetržitě čtrnácti kamerami. „Svět primátů je nesmírně blízký našemu světu. Kijivu, Shinda, Richard a Moja nám prozradí víc o nás samých. V tom jim budou nápomocni vědci řady oborů, kteří pro vysílání Českého rozhlasu a České televize a stejně tak pro internetové stránky projektu budou všechny události v pavilonu goril denně komentovat,“ říkají pořadatelé této alternativní reality show.

Přestože se veřejnoprávní média snaží s nadsázkou prezentovat Odhalení jako konkurenci reality show VyVolení a Big Brother, v televizním éteru se si konkurovat nebudou. Odhalené najdete hlavně na internetových stránkách – na www.rozhlas.cz/odhaleni začnou vysílat dva programy – Odhalení 1 a Odhalení
2. Denní shrnutí si můžete poslechnout každý všední den v 10.00 a v 15.30 ve vysílání Českého rozhlasu Leonardo a televizní sestřih sledovat v premiéře na ČT 24 před půl devátou večer či v repríze v Dobrém ránu na ČT 1 okolo 06:40 a 07:40.

Podle šéfredaktora ČRo Leonardo Miroslava Bobka nelze vyloučit, že se Odhalení časem objeví i v hlavních vysílacích časech na ČT1. „Zatím jsme se dohodli z redakcí zpravodajství. Probíhají ještě další jednání, o kterých vím tolik, že jejich výsledkem bude v ideálním případě to, že reportáže poběží na ČT1 ve všedních dnech i jindy než ráno. V čase, který je bližší prime time. Neměli bychom tedy být omezeni jenom na ČT24, k jehož vysílání se dostane menší počet diváků,“ řekl Bobek magazínu Digizone.cz.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .