Vánoční víkend ve znamení souboje ČT1 s Novou

radiotv22Čtyři večery prodlouženého vánočního víkendu na televizních obrazovkách proběhly v duchu vyrovnaného souboje Novy a ČT1. Zatímco Česká televize zvítězila v pátek a v sobotu, neděle a pondělí patřily jednoznačně Nově. Čtyři večery prodlouženého vánočního víkendu na televizních obrazovkách proběhly v duchu vyrovnaného souboje Novy a ČT1. Zatímco Česká televize zvítězila v pátek a v sobotu, neděle a pondělí patřily jednoznačně Nově. Daleko za nimi tentokrát zůstala Prima, která uspěla pouze v neděli pohádkou S čerty nejsou žerty a finálovým večerem slovenských VyVolených.

Štědrý večer pro Království potoků

Předvánoční večer patřil České televizi, nejsledovanějším pořadem byl tradičně seriál Četnické humoresky, který tentokrát vidělo 1,771 milionu dospělých a včetně dětí dokonce 2,201 milionu. Talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím shlédlo 1,415 milionů lidí a až na třetí pozici figuruje vánoční speciál Ježíšku, natočto s ratingem 1,343 milionu diváků starších 15 let. Premierový díl cyklu To nevymyslíš oslovil 1,237 milionu diváků a nejúspěšnějším pořadem Televize Prima byla pohádka S čerty nejsou žerty, která zaujala 929 tisíc lidí.

Také na Štědrý večer byl nejsledovanějším pořadem večera počin České televize, konkrétně pohádka Království potoků se sledovaností 1,979 milionu dospělých diváků. Ovšem v těsném závěsu za ní se seřadily pořady Televize Nova – Tři oříšky pro popelku (1,938 milionu), Krásná pokojská (1,873 milionu) a Zlatíčka (1,824 milionu). Nejsledovanějším pořadem TV Prima byla pohádka Jak se budí princezny, kterou si nenechalo ujít 1,193 milionu diváků. Průměrný podíl na trhu v hlavním vysílacím čase měla nejvyšší Nova, kterou průměrně sledovalo 43,4 procenta diváků.

Vítězem letošních vánoc je Helena

Na Boží hod byla převaha Novy nejvyšší, když její podíl v hlavním vysílacím čase dosáhl 50,6 procenta. Jednoznačně nejúspěšnější byla premiéra filmu Jak básníci neztrácejí naději se sledovaností 2,271 milionu dospělých diváků. S uctivým odstupem následuje Pretty Woman, kterou vidělo 1,537 milionu diváků a nejúspěšjnější vánoční počin TV Prima – pohádka S čerty nejsou žerty se sledovaností 1,29 milionu lidí. Slovenské VyVolené vidělo 1,061 milionu. Česká televize na Boží hod neuspěla, když měl největší ohlas pořad 2 plus 1 s Miroslavem Donutilem s ratingem 978 tisíc lidí.

Poslední vánoční večer přinesl drtivé vítězství pro Helenu Vondráčkovou a její show Holka od červené řeky. Se sledovaností 2,464 milionu dospělých diváků jde o vůbec nejúspěšnější pořad vánočních svátků. Na druhou pozici se tentokrát prosadil nekonečný seriál Ulice s ratingem 1,557 milionu a pásmo Vladimír Menšík nonstop zaujalo 1,437 milionu lidí. Snowborďáci dosáhli i v konkurenci Heleny Vondráčkové slušného výsledku 1,399 milionu diváků starších 15 let. Průměrný podíl na trhu v primetime měla opět nejvyšší Nova, která opět atakovala hranici 50 procent.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .