UPC mění svůj informační televizní kanál na UPC Express

radiotv222Informační televizní kanál v největší domácí kabelové televizi UPC bude nahrazen novým informačním TV kanálem UPC Express

Praha 1.října 2003. Společnost UPC Česká republika, a. s. (dále jen UPC nebo společnost) začala měnit s účinností od 1. října informační kanál své kabelové televize na kanál UPC Express. Půjde o informační televizní kanál přednostně určený pro vysílání informací a pořadů UPC a informací a pořadů o životě regionů, obcí a měst.

„UPC Express nabídne nepřetržitý proud informací, magazínů, dokumentů a ukázek z aktuální programové nabídky kabelových operátorů“, komentuje změnu generální ředitel společnosti Václav Bartoň a dodává: „UPC Express vychází z tradičního pojetí televizních kanálů tohoto typu. Důraz je kladen na velký objem místních, regionálních informací, na větší atraktivnost a aktuálnost. UPC Express by měl navíc vylepšit informovanost o službách naší společnosti – ne o všech aktuálních změnách lze totiž diváky informovat písemně a s předstihem.“

UPC proto na UPC Express nabídne bloky stálých základních informací o svých službách a aktuální nepravidelné pořady typu UPC informuje. Oblíbený pořad Tři minuty s…, v němž UPC denně uvádí jednoho českého spisovatele či překladatele, bude během následujících měsíců doplněn o pořad, v němž dostanou místo představitelé veřejného a hospodářského života.

Vysílání UPC Express se dělí na vysílání pražské a vysílání regionální. Pro pražské vysílání je specifické větší množství magazínů jednotlivých městských částí a množství publicistických pořadů mapujících celopražské dění. Regionální vysílání UPC Express bude v první fázi šířeno v Adamově, Blansku, Brně, Českých Budějovicích, Děčíně, Frýdku Místku, Havířově, Hlučíně, Hodoníně, Hradci Králové, Jablonci, Karviné,Kladně, Liberci, Lysé nad Labem, Novém Jičíně, Ostravě, Opavě, Orlové, Strakonicích,Třebíči, Ústí nad Labem a Valašském Meziříčí. Pražské, brněnské a ostravské vysílání je doprovázeno teletextem.
Spolu s informačním kanálem se proměnila a zmodernizovala webová stránka UPC www.upc.cz Její úprava vycházela z dlouhodobého vyhodnocování návštěvnosti jednotlivých sekcí s nimi spojených ohlasů – současná stránka slouží nejen jako informační zdroj o nabídce a programech kabelové televize, satelitní digitální televize UPC Direct a o širokopásmovém internetu chello, ale lze si přes ni objednat veškeré služby.

„Dnešní den, kdy společnost spustila internetovou službu chello, upravila své internetové stránky a zavedla UPC Express je jedním z vrcholů v průběžném procesu zkvalitňování péče o zákazníka,“ komentuje nové události v životě UPC členka užšího vedení Vladimíra Šlegrová.

František Malina

tiskový mluvčí a ředitel PR

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .