UPC Direct nasadilo A+ pro mládež a chystá Film+

radiotv-archivSatelitní platforma UPC Direct se rozšířila o další program, nabídku pro mládež doplnil kanál A+. Mnohem větší očekávání provázejí filmový kanál Film+, jehož oficiální nasazení se očekává v řádu dnů až týdnů. Filmová nabídka UPC Direct by se mohla rozšířit také o program CS Film, který je v současnosti šířen v kabelových sítích Karneval.

Kanál A+ vysílá každý den od 20:00 do 02:00 na stejné pozici jako kanál Minimax, diváci s běžnými příjmači Philips jej tedy najdou na předvolbě 58. A+ šířen v české verzi – část pořadů je do češtiny dabována a část opatřena českými titulky. K dispozici je předplatitelům základní nabídky Rodina.

„A+ se orientuje na především na dospívající mládež a mladou generaci vůbec. Jeho vysílání začíná blokem pořadů, tvořícím nenásilný přechod od dětského kanálu Minimax k programu pro starší mládež. První dvě hodiny vysílání jsou tedy na A+ věnovány americkým kresleným seriálům a japonským „anime“ seriálům pro děti. Od 22:00 do 02:00 pak A+ nabízí ty neslavnější a nejpopulárnější „anime“ pořady pro dospělé, jako jsou Yu Yu Hakusho, Blue Gender, Megamen, Slayers či Inuyasha. Tyto pořady patří v Japonsku a také ve Spojených státech k nejmódnějším,” vysvětluje generální ředitel UPC Václav Bartoň a dodává: „jde o specifickou nabídku, která má za cíl uspokojit početně významnou skupinu našich diváků.“

Po Cinemaxu snad přijde i Film+

V pondělí mohli abonenti UPC Direct zachytit zkušební vysílání filmového kanálu Film+. Jde o tématický vysílací kanál, který vysílá filmy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. „Cílem této vysílací stanice je poskytnout pomoc všem členům rodiny při hledání nejvhodnějšího a nejzábavnějšího programu,“ stojí na internetových stránkách www.filmplus.cz.

Film+ lze v současnosti naladit pouze na některých příjmačích manuálně na družici Astra 1E, pozici 19,2°E a kmitočtu 10,920 GHz (další podrobnosti zde). Na standardně dodávaných příjmačích Philips kanál v nabídce UPC Direct prozatím nefiguruje. Tiskový mluvčí společnosti UPC František Malina magazínu Parabola.cz řekl, že Film+ vysílá pouze v testovacím módu. Termín startu programu v satelitní nabídce Direct a kabelové televizi UPC nechtěl s ohledem na probíhající jednání komentovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .