UPC Direct bude vysílat 24 hodin denně XXVIII. olympijské hry v Athénách

radiotv2224 hodinové přenosy z olympijských her v Athénách budou dostupné i v největší domácí kabelové televizi

Praha, 4. srpna 2004. Satelitní televize UPC Direct, která je beze zbytku dostupná na celém území České republiky, nabídne po dobu trvání XXVIII. olympijských her v Athénách, tedy od 13. do 29. srpna, přímé přenosy a záznamy ze všech olympijských sportů. Vysílat je bude 24 hodin denně, z toho přibližně 20 hodin v češtině. Učiní tak prostřednictvím televizního kanálu Eurosport. Ten je totiž součástí základní programové nabídky UPC Direct a většiny kabelových televizí, včetně největší kabelové televize UPC.

Eurosport bude přenosy a záznamy ze soubojů ve 28 sportech a z více než 35 sportovišť vysílat nepřetržitě 24 hodin po celých 16 dní. Přímé přenosy české verze začínají v 7:30 ráno a končí v 11 večer. Mimo několika hodin magazínů, zpráv a pozdně nočních přenosů bude český komentář k dispozici až dvacet hodin denně. Eurosport bude rovněž vysílat fotbalový předolympijský turnaj, a to již od 11. srpna 2004.

Ve snaze učinit přenos z olympijských her co nejatraktivnější zdvojí Eurosport vysílání vloženými obrazovkami (split screen). Během přímých přenosů některých sportů se totiž bude na jiných sportovištích bojovat o medaile. Aby divák nebyl ochuzen o většinu aktuálních a rozhodujících momentů, rozdělí se mu obraz na dvě části a komentátor může okamžitě okomentovat i dění na dalším sportovišti. Eurosport dále nabídne patnáctiminutové bloky zpráv z olympiády – Olympic News, a to v poledne a v podvečer, kde přiblíží největší úspěchy i prohry olympijského dne, stejně tak, jako nahlédne do zákulisí. Rovněž bude vysílat ve 23.00 hod hodinový magazín Olympic Extra s výsledky a rozhovory se zaměřením na důležitá témata dne a ve volných chvílích před přenosy sportovní magazíny Watts, které se zaměřují na nezvyklé a mnohdy i velmi humorné sportovní záběry.

Diváci satelitní televize UPC Direct a hlavní kabelové televize UPC budou mít k dispozici i televizní kanál Eurosportnews. V modré části obrazu se budou každé dvě minuty objevovat nejaktuálnější výsledky, počasí v jednotlivých částech Řecka a přehledy medailí. V titulkové části se každé dvě minuty zaktualizují hlavní zprávy, citáty dne, číslo dne a další informace. Rovněž se budou vysílat ty olympijské programy, se kterými se nepočítá v hlavní nabídce Eurosportu.

Vedení satelitní televize UPC Direct plánuje po dobu her zařadit do nabídky i volně šířené satelitní kanály Athen 1, Athen 2, Athen 3 a Athen 4. „Věříme, že je v době olympiády provozovatel nezakóduje,“ doufá český ředitel služby UPC Direct Evžen Chlanda.

Vysílání satelitní televize UPC Direct umožní mimo jiné sledovat XXVIII. Olympijské hry i těm jednotkám procent obyvatel, kteří nemají z technických důvodů k dispozici příslušný program ČT.

František Malina

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .