Tuzemské stanice chystají nová překvapení a ruší některé pořady

Do druhé poloviny aktuální televizní sezóny (vyvrcholí v červnu) vstupují české stanice s několika esy v rukávu, změnami u stávajících pořadů i rušením špatně zavedených formátů. Hitem následujících týdnů by se mohla stát taneční show Bailando (Nova) či zábavný pořad Výzva (ČT1).

První tři měsíce má za sebou letošní televizní sezóna. Tuzemské stanice během nich přinesly poměrně dost novinek. Některé u diváků uspěly, jiné v žebříčcích sledovanosti přední místa neobsazují. Velmi aktivní je Prima, která zkouší dlouhodobě nejvíce nových pořadů pro prime time. Úspěchem je pro ni nedělní soutěžní show Ber nebo neber, která v počátcích oslovila 1,6 milionu lidí a dokonce několikrát dokázala porazit pořady konkurentů. Poté, co Nova zařadila na stejný čas svoji novinku – další řadu reality show Výměna manželek (sledovanost cca 1,7 mil.), čísla u Ber nebo neber oscilují okolo milionové sledovanosti.


Druhou výraznou novinkou Novy je středeční původní seriál Světla pasáže, který však daleko zaostává za výkony, na které je Nova u svých hraných sérií zvyklá (cca 1,2 mil.). Ukazuje se tak, že je došlo k inflaci nabídky českých seriálů a diváci už nejsou ochotni sledovat každý z nich. Potvrzují to i čísla u novinky z dílny České televize – seriál Příkopy. Na jeho první díl se dívalo milion a půl párů očí. Zájem se však pravidelně snižoval a závěrečná epizoda zaznamenala o třetinu slabší pozornost (1,004 mil.).


Primě nevyšly sázky na dva zábavné pořady. Zřejmě silná páteční nabídka konkurence (Četnické humoresky na ČT1 a české komedie na Nově) nedovolila písničkové show Hvězdy u piana zaujmout více než půl milionu diváků. Prima proto pořad přesouvá na nedělní podvečer na osmnáctou hodinu. Je to už u ní tradiční čas na „uklizení“ končících formátů. Svoji poslední štaci tu kdysi zakončil původní seriál Bazén a v lednu sem šéfové Primy nasadili i poslední části své nejúspěšnější show Nikdo není dokonalý.


Neúspěchem skončil primácký projekt Konečně jsi tady, založený na improvizaci herců, kteří vstupují do hrané scénky, aniž by znali jedinou větu ze scénáře. Na podobném principu byl založen formát Zvoňte dvakrát! (původní německý originál Schillerstrasse), který loni v lednu na Nově měl sledovanost těsně nad jedním milionem diváků a záhy byl rovněž narychlo stažen z vysílání. Nový primácký pokus o oživení tohoto formátu obsadil čas v neděli po deváté hodině večerní a navazoval tak na nejsledovanější Ber nebo neber. Nedokázal však u obrazovek udržet diváky a jeho sledovanost spadla výrazně pod půlmilionovou hranici. Poslední díl Prima odvysílá 15.dubna, poté bude v tomto čase vysílána série Věřte-nevěřte, kterou vždy povolají programoví šéfové Primy v horkých chvílích na zaplnění schématu a která s podivem dokáže pokaždé generovat velice slušná čísla.


Na co dál budou spoléhat české televizní kanály v následujících týdnech? Nova upnula většinu svých sil a nadějí do projektu Bailando, který staví na úspěchu tanečních show. Nasadí ho celkem sedmkrát do pátečního prime time, který pro ní dlouhodobě patří k problémovým díky silnému výkonu ČT1 (Četnické humoresky, 13.komnata, Uvolněte se, prosím). Poprvé si celebrity a jejich taneční partneři z řad obyčejných smrtelníků, kteří jako výhru mohou získat splnění svého snu, zatančí 20.dubna. Každý z přímých přenosů potrvá téměř tři hodiny. Dobrá čísla Nova dozajista očekává i od přímého přenosu volby Miss ČR v sobotu 14.dubna.


Svůj sobotní čas pro zábavné pořady obohatí Česká televize velkou show Výzva, která je postavena na principu řevnivosti dvou blízkých měst. V prvním díle, který bude odvysílán živě z liberecké Tipsport arény 21.dubna se utkají místní se soupeři z Jablonce. V červnu čeká televizní derby zástupce Českých Budějovic a Tábora. Podobný typ pořadu se na obrazovkách již kdysi objevil. Výzva volně navazuje na Dva z jednoho města či Hry bez hranic.


Česká televize se do minulosti ohlédne i cyklem „To byl..“ Od 26.dubna každý čtvrtek od dvacáté hodiny provede Václav Postránecký pořadem, který je věnován vždy jednomu z pořadů, které ČT vytvořila ve své patnáctileté historii. Pohled zpátky prověří celkem osm pořadů, které ve své době patřily k nejpopulárnějším – Videostop, O poklad Anežky české, Šance, Divadélko pod věží, Kufr, Na kus řeči, Manéž Bolka Polívky a Českou sodu.Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .