SuperStar skončila, přichází Joe Millionaire

radiotv22Česko našlo svou SuperStar a Nova vzápětí nasazuje další reality show. Tentokrát ovšem nepůjde o tak těžký kalibr, hlavně proto, že do děje nabudou zataženi diváci. Na prázdniny si Nova totiž připravila záznam již skončené show Joe Millionaire, která je pro českého diváka atraktivní hlavně tím, že o přízeň Davida alias Joea usilují také čtyři Češky.

Jaký je princip této reality show? Skupina dívek soutěží o pohledného muže s tučným bankovním kontem a jejich cesta za štěstím je zaznamenávána kamerami. Protože jde však o reality show, jsou skrytými kamerami filmovány i v okamžicích, kdy o jejich přítomnosti netuší. Joe se jim dvoří a ony se dvoří jemu, neboť věří, že jde o seznamovací pořad typu „Jak si vzít milionáře“. Rozuzlení soutěže ovšem ovšem pro vítězku znamená studenou sprchu. „Na konci pořadu Joe finalistce prozradí své skutečné profesní a finanční postavení. Zpravidla se jedná o mladíky s nejrůznějším povoláním, jež však spojuje jedno – rozhodně mají hluboko do kapsy. A kamera škodolibě sleduje reakci „podvedené“ dívky,“ vysvětluje Dan Plovajko.

Nova uvede Joe Millionaire poprvé až poté, co poněkud utichne mánie okolo SuperStar, konkrétně v neděli 4. července v 9:15. Dalších devět dílů bude následovat ve stejném čase vždy s týdenním odstupem. „Tento čas byl zvolen záměrně, je to čas, kdy televizi sleduje velmi přesná cílová skupina, kterou chceme tímto pořadem oslovit, tedy mladí diváci,“ vysvětluje Plovajko.

Reality show bez překvapení

Nova tentokrát ovšem nebude produkovat show sama, ale přinese pouze záznam druhé série reality show Joe Millionaire, kdy místem natáčení bylo italské Toskánsko a mezi čtrnácti dívkami, které se snažily získat srdce kovboje Davida s uměleckým jménem Joe byla i česká modelka Linda Kazdová. Proč? „To je jednoduchá odpověd. Náklady na výrobu takové reality show jsou velmi vysoké. Uvedením Joe Millionaire navazujeme na mimořádný úspěch soutěže Česko hledá SuperStar, která ovšem nebyla pravou reality show, ale spíše klasickou show s prvky reality show. Joe Millionaire je jakýmsi dalším stupňem, jak chceme naše diváky připravit na případné uvedení klasické reality show. Joe Millionaire nám vyhovuje také tím, že se jej účastní mj. i čtyři Češky,“ říká Plovajko.

Nově podle Plovajka nevadí ani to, že sdělovacími prostředky již proběhla informace, že vítězkou soutěže je česká modelka Linda Kazdová. „Hodláme toho využít, do publicistických pořadů připravujeme reportáže s Lindou Kazdovou.“

A má už Nova vytipovanou tu klasickou reality show, kterou nasadí do vysílání po milionáři Joeovi? „Pokud někdy budeme vysílat klasickou reality show, bude to takové, která bude přijatelná pro českého diváka,“ uzavírá Plovajko.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .