Programové změny v nabídce kabelové televize UPC

radiotv22Praha, 27. března 2002 – Společnost UPC Česká republika, a. s. oznamuje, že s účinností od 2.dubna 2002 provede následující programové změny.

Kabelová televize

Do základní nabídky Klasik (zahrnuje až 35 programů) se zařazuje nový televizní kanál Reality TV. Reality TV – skvěle namíchaný mix akčních záběrů, adrenalinu a emocí – vysílá dokumentární pořady o příčinách a průběhu neobvyklých událostí v životě člověka a přírody. Pořady jsou většinou postavené na záběrech z reálného života zaznamenaných např. bezpečnostními kamerami nebo amatérskými videokamerami. Nabízí následující typy pořadů:

  • záchrana lidských životů týmy záchranářů z celého světa,
  • činnost a pátrání Interpolu, rekonstrukce zločinů,
  • boj prostých lidí o život v těžkých životních situacích,
  • přírodní pohromy,
  • záběry srážek aut a motocyklů.

Reality TV vysílá 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu. 95 % pořadů je vysíláno s českým dabingem. Reality TV se může pochlubit počtem diváků přes 10 milionů. Vysílá ve více než 95 zemích v Evropě, Africe a na Středním Východě. Reality TV nahrazuje v nabídce Klasik slovenskou televizi Markíza, popřípadě televizní stanici Vox tam, kde nebyla TV Markíza zařazena.

Společnost UPC Česká republika, a. s. se dále rozhodla vyjít často opakovanému přání předplatitelů omezené nabídky MINI a zařadit, opět k 2. dubnu 2002, do této nabídky slovenskou televizní stanici Markíza. Tato změna se konkrétně dotýká Prahy, Brna, Ostravy, Hradce Králové, Hodonína, Znojma, Blanska, Adamova, Vyškova, Uherského Hradiště, Kroměříže a Šumperka.

„Jsem rád, že jsme mohli výrazně zkvalitnit obě naše nabídky a vyjít vstříc požadavkům našich zákazníků konstatoval při této příležitosti generální ředitel společnosti Václav Bartoň a dodal: „zařazením Reality TV obohacujeme naši nabídku o typ televizního programu, který se ve světě těší stále rostoucí popularitě a v naší nabídce dosud chyběl“.

Společnost UPC Česká republika, a. s. obdržela sdělení, že od 2. dubna se francouzská televizní stanice MUZZIK, která nabízí vážnou hudbu, operu, balet, jazz a etnickou hudbu přejmenuje na MEZZO. Její dosavadní program se nemění.

UPC Direct – digitální satelitní televize

Do nabídky Rodina UPC Direct se nově zařazuje špičkový slovenský zpravodajský kanál TA 3. Diváci se mohou těšit na nejaktuálnější zpravodajské informace ze Slovenské a z České republiky a ze zahraničí. Přístup ke zpravodajství, finančním zprávám, sportovním výsledkům, dopravnímu servisu a předpovědím počasí budou mít přitom celodenně, 7 dní v týdnu. Zařazením TA 3 získají předplatitelé UPC Direct nejen program přinášející ty nejčerstvější zprávy ze střední Evropy a ze světa, ale i svým způsobem „domácí“ program postavený na znalostech potřeb slovenských a českých diváků. „Takový kanál nám dosud chyběl a proto se stane vítaným doplňkem ke světovým zpravodajským kanálům CNN, BBC World Service či CNBC,“ komentuje zařazení TA 3 Robert Kacovský marketingový ředitel společnosti UPC Česká republika, a. s.(TA 3 nahradí v nabídce UPC Direct kanál Romantica. Společnost UPC Česká republika, a. s. totiž přes usilovná jednání nedošla s výrobci tohoto kanálu k dohodě o zabezpečení vysílání jeho české verze a proto je nucena kanál, který byl v posledních měsících šířen v polské verzi, vyřadit z nabídky UPC Direct. V nabídce kabelové televize kanál Romantica v české jazykové verzi nadále zůstává.)

Společnost UPC Česká republika, a. s. k výše uvedenému datu dále zařadí do nabídky Rodina služby UPC Direct dva nové televizní kanály z produkce mateřské firmy. Jde o:

Extreme Sports

Extreme Sports je první a jediný televizní kanál na světě, který je zcela věnován extrémním sportům a životnímu stylu. Vzhledem k tomu, že jeho obsah je velmi akční (adrenalinové sporty, hudba, móda a netradiční životní styl), je určen především mladším divákům (mezi 16 až 34 lety). Z programové nabídky lze doporučit například světové soutěže ve snowboardingu, horských kolech, skateboardingu, windsurfingu nebo t surfingu. Vysílá v angličtině 24 hodiny denně, 7 dnů v týdnu.

Avante

Avante je určen především mužům všech věkových skupin. Nabízí pořady o automobilech, lodích, letadlech, nových technologiích a výjimečných osobnostech našich dnů. Vysílá v angličtině 24 hodiny denně, 7 dnů v týdnu.

Všechny tři programy – TA 3, Extreme Sports a Avante – budou prostřednictvím digitální satelitní televize UPC Direct šířeny i na Slovensku.

Společnost UPC Česká republika, a. s. rovněž sděluje, že televizní kanál pro dospělé Private Gold, dostupný prostřednictvím kabelové televize ve vybraných městech (v Praze, Kladně, Hradci Králové, Liberci, Brně, Ostravě, Havířově, Karviné, Orlové, Frýdku-Místku, Hlučíně, Opavě a Novém Jičíně), prodlužuje dobu svého vysílání. Kanál, který dosud vysílal denně od 23.00 do 4.00 hodin, bude od 2. dubna 2002 vysílat denně od 22.00 do 5.00 hodin.Původní časový rozvrh zůstává v platnosti pouze na UPC Direct.

František Malina

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .