Přenosy Formule 1 nabídne příští rok Nova

radiotv221Stěžejní sportovní pořad Televize Prima se stěhuje na ke konkurenci. Seriál přímých přenosů královny motoristického sportu Formule 1, které už dlouhá léta neodmyslitelně patří na Primu, poběží od příští sezóny na Televizi Nova. Serveru RadioTV to potvrdila tisková mluvčí Novy Veronika Smítková.

Informaci jako první přinesl magazín Formule.cz, který se odvolal na šéfa sportovního zpravodajství Jiřího Nikodýma. „Ano, mohu potvrdit, že TV Nova získala práva na Formuli 1. Více informací sdělíme v tiskové zprávě, která bude vydána v následujících dnech,“ sdělila RadioTV Smítková. Prima na dotaz, proč nezískala autorská práva na přenosy Formule 1 pro příští sezónu, prozatím neodpověděla.

Díky zdrženlivému prohlášení Novy a mlčení Primy není jasné, proč k přesunu Formule 1 dochází. Jednou z možností je finanční vyčerpání Primy po nákupu VyVolených a investicích do nových seriálů, ale samozřejmě se nabízí možnost, že Nova byla jednoduše rychlejší nebo Primu přeplatila.

Přenosy by podle Formule.cz měli komentovat dva lidé, jedním by mohl být Pavel Turek, zaměstnanec bývalého sponzora McLarenu West, o hlavním komentátorovi ještě není rozhodnuto. V této souvislosti se mj. hovoří o Petru Horákovi, komentátorovi motoristických přenosů televize Galaxie Sport.

Poslední a nejzajímavější otázkou je, co na přesun Formule 1 z Primy na Novu řeknou televizní diváci. Co se sportovních přenosů týká, je podle mínění mnoha jasnou jedničkou Česká televize a Prima s Novou jsou slovy klasika jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Takže ačkoliv v současnosti Formuli 1 na Primě moderuje rozpačitý Jiří Nykodým a přenos je drasticky přerušován dlouhými reklamními brejky (více viz Může Prima přerušovat přenosy Formule 1 a Moto GP reklamou?), těžko očekávat, že Nova s pověstí ‚kultivátora‘ fotbalových přenosů přinese výraznější kvalitativní posun.

UPDATE: „Nova měla o Formuli 1 zájem již delší dobu, ale vysílací práva byla vázána tříletým kontraktem. Ten letos vypršel,“ řekla dnes mluvčí televize Veronika Šmítková.

„Nabídli jsme poskytovateli licence na Formuli 1 vysílací časy v nejsledovanější televizní stanici v Česku a to bylo podle našeho názoru rozhodujícím momentem,“ vysvětluje mluvčí televize Nova Veronika Šmítková, jak se Nově podařilo získat vysílací práva a dodává, že Nova chce ukázat, že Formule 1 se dá dělat i jinak, než jak se doposud dělala. „Chceme si vzít příklad a přenosy z Formule 1 dělat tak dobře, jako například v RTL. Rádi bychom vytvořili fenomén,“ říká generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: