Podzim v České televizi – StarDance II. a nové seriály

Česká televize dnes zveřejnila programové schéma na novou sezónu. Dominantou budou původní seriály (Hraběnky, Četnické humoresky), nechybí ani zábavné pořady a jejich speciály. Od 3.listopadu se na obrazovkách rovněž objeví StarDance II – když hvězdy tančí. Pravidelné magazíny v 18:15 své místo nemění, budeme se s nimi setkávat i nadále.

Mimo jiné velkým lákadlem bude i nový design ČT. Psali jsme o něm již zde. Bližší podrobnosti o novém grafickém designu uvedl generální ředitel Jiří Janeček v Impulsech Václava Moravce v úterý 14.srpna. Objevit se má 1.září, sjednotí všechny čtyři kanály ČT. Změna loga však diváky od podzimu nečeká. „Zatím to klasické logo budeme používat ještě dál, s tím novým logem budeme počítat v době, maximálně v době, kdy začne nebo vstoupí digitalizace do závěrečné fáze,“ uvedl Janeček.


V pondělí 3.září začne sedmnáctidílný seriál Hraběnky sledující osudy soukromého farmáře Josefa Hraběte a jeho čtyř dcer. V hlavní roli se představí Josef Abrhám, Jana Hlaváčová, Zuzana Bydžovská, Vlasta Chramostová a další. Pondělní večer na ČT1 od 22:15 nově pokračuje zahraničním filmem. Historické dokumenty na ČT2 pokračují i na podzim. Ke slovu se dostane nový publicistický cyklus Historie.cs (každé pondělí v 22:10).


Koncepce úterního večera ČT1 zůstává stejná, 20:00 zahraniční dokument, následuje Všechnopárty a v 21:45 pokračuje cyklus dokumentů ostravského studia Příběhy slavných (cyklus se tentokrát bude věnovat například Vlastu Burianovi či Ondřeji Nepelovi). Diváci ČT2 se pak nově v úterý v 20:00 mohou těšit na Krásný ztráty Michala Prokopa, Kinobox se opět přesouvá, tentokrát na pátek v 22:00.


Jednou z avizovaných dětských novinek bude pořad Futuroskop aneb Věda pro všechny (od středy 19.9. v 16:45, ČT1). O čem pořad bude? „Jedná se o cyklus pořadů, v němž se díky zvídavosti herečky E. Holubové a jejích dvojčat dozvědí o vynálezech, které změnily svět.“ Zábavné pořady čtvrtečního večera se přesouvají na středu v 20:00 (talk show Bolka Polívky Bolkoviny (jubilejní 50. vydání 26. 9.), Udělám cokoliv, Život je kabaret, Za oponou nebo speciály Tak neváhej a toč! a Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit). Pondělní Filmový klub mění čas na středeční večer od 21:30 (ČT2).


Hercule Poirote obsadí čtvereční večer na ČT1, následovat jej budou Banánové rybičky Haliny Pawlowské v 21:45. Tvůrkyně pořadu oznámila, že společně s Ivo Šmoldasem plánuje nový pořad. Objevit by se měl příští rok. Osmá hodina na ČT2 je věnována společenskému dokumentu.


Nejúspěšnější týdenní slot – páteční prime-time – ČT zcela zachovává. Již od 31.8. nastupuje premiérová třetí řada Četnických humoresek. Kromě známých herců (Tomáš Töpfer, Ivan Trojan, Alena Antalová) se nově objeví Táňa Vilhelmová, Viktor Preiss, Ondřej Vetchý a další. V jakém období se seriál odehrává? „Úspěšný prvorepublikový seriál zavádí diváky opět mezi příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, jeho děj se uzavírá v období podpisu Mnichovské dohody.“ Od 7.září pokračuje i 13.komnata s premiérovými díly (cyklus se věnuje herečce J. Obermaierové, československé Miss z roku 1989 I. Christové či moderátorce E. Janečkové). Úspěšný večer opět zvrší talk-show Uvolněte se, prosím.


Sobotní prime-time ČT1 nabídne zábavné pořady Hodina pravdy, Trapasy, Výzva. ČT chystá i novinku – „nově je připravena hudebně zábavná show Souboj hitů (29. 9.), která proti sobě postaví současné hity a nejoblíbenější české šlágry minulých let v novém střihu a v podání předních interpretů (L. Vondráčková, P. Bende, H. Zeťová, Gipsy.cz a další).“ Od 3.11. Marek Eben společně s Terezou Kostkovou uvedou StarDance II …když hvězdy tančí. Sobotní divadelní večery ČT2 vyplní hrami Divadla Járy Cimrmana (Záskok, Vyšetřování ztráty třídní knihy a Blaník). Jelikož divadlo slaví 40.výročí, uvede ČT1 ve středu 24. 10. od 20:00 zábavný večer Den D – 40 let Divadla Járy Cimrmana. Diváci také uvidí Svěrákův a Smoljakův snímek Jára Cimrman, ležící, spící.


Nechybí ani další vzdělávací pořady, v neděli 9. 9. začíná na ČT2 v 18:40 nový zábavný kurz angličtiny Angličtina s mahárádžou. „Pro nedělní večery s ČT1 je na 20:00 je připravena tradiční původní dramatická tvorba, premiéry atraktivních a hvězdně obsazených televizních inscenací a filmů,“ láká diváky ČT1 na české filmy Škodná, Indián a sestřička, Hodina klavíru s Bolkem Polívkou, Doblba! a další. Dokumentární cyklus Restart (o lidech, kteří prošli restartem a našli cestu z bezvýchodných situací) uvede ČT1 od 9.září (22:05). ČT2 nabídne komponované večery Večer na téma…, čas 22:00 je vyhrazen rozhovorům Marka Ebena Na plovárně.


ČT24 nabídne tradiční zpravodajské relace v celou. Od 5.11. nastoupí dopolední živě moderovaný blok Před polednem. V jeho rámci se objeví i cyklus Světadíl (10:10 – 10:30), edice zahraničních informací. Každý den je vyhrazen jinému kontinentu (pondělí – Asie, úterý – Amerika, středa – Evropa, čtvrtek – Afrika, pátek – Blízký východ). V čase 11:40 – 12:00 pak ČT24 nabídne futurologický pořad Milénium, mapovat má trendy, objevy z měnícího se světa.


Sportovní události prozrazuje ČT: „Od září to je především BULY, který vždy ve čtvrtek na ČT2 od 17.15 uvede přímý přenos utkání hokejové EXTRALIGY 2007-08, ale také přenosy významných sportovních událostí (mj. domácí: Davic Cup: Česko–Švýcarsko, Pohár UEFA, a zahraniční: Golden League atletika, Liga mistrů UEFA 2007-08, a dal.) a sportovní publicistika.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .