Po prázdninách budou televize lákat diváky novými pořady

Bývá pravidlem, že televizní stanice zveřejňují podrobnosti o svých novinkách pro velmi důležitou podzimní sezónu zhruba v polovině srpna. Každý dřívější únik informací může být potrestán protiakcí konkurenčních stanic. Letos překvapivě prosáklo poměrně dost podrobností o podzimních programech již nyní.

Televize Nova vsadí v závěrečné třetině letošního roku na osvědčenou kombinaci původních seriálů a reality show. Jistým zásahem do černého by měla být pátá řada Ordinace v růžové zahradě, která jako jediný tuzemský seriál dokáže v současnosti oslovit více než dva miliony diváků. Denní seriál Ulice generuje skvělé divácké podíly v access-time a tak v září vstoupí do třetí sezóny.


Naopak středeční Světla pasáže (s polovičním publikem oproti Ordinaci) končí tuto středu sedmnáctým dílem. Nejsilnější komerční televize na produkci nových seriálů nezanevře a plánuje Světlům následovníka. Po právnické kanceláři by se základnou příběhů nových postav mohla v budoucnu stát taneční škola. Ještě dříve se vrátí třetí řadou Pojišťovna štěstí.


Jednou z opor podzimního schématu na Nově bude premiéra české verze americké reality show The Bachelor. V pořadu soupeří skupina dívek o případný vztah a sňatek se zajištěným mužem. V průběhu natáčení je čeká pobyt v luxusních a exotických prostředích, dámy proniknou do vyšší společnosti. Slovenská verze pod názvem Nevěsta pre milionára zaznamenala velký úspěch loni na jaře na sesterské stanici Markíza.


„V podzimních měsících uvedeme také první z řady zábavných show 100 nej, v níž tentokrát budou vyhlášeny nejoblíbenější filmové hity. O tom, které se zařadí mezi nejúspěšnější, rozhodnou samotní diváci,“ prozrazuje další novinku tiskové oddělení stanice. Zájemci mohou pro své oblíbence hlasovat již nyní na webových stránkách.


Hlavní projekt pro závěrečné měsíce letošního roku už oficiálně představila TV Prima. Není tajemstvím, že její vysílání po patnáctiměsíční přestávce opět opanují obyvatelé vily z kontejnerové reality show Vyvolení 3 – noví hrdinové. I když druhá řada nedokázala navázat na enormní úspěch první, dá se po zmíněné pauze očekávat silnější zájem publika o řadu nejnovější. I na této stanici se diváci dočkají pokračování osudů hrdinů z dvou domácích seriálů, které tradičně vedou v tabulkách primácké sledovanosti – Velmi křehké vztahy a Letiště.


Návrat úspěšné taneční show a osudy farmářské rodiny ve třinácti dílech by se měly stát hlavními lákadly ve výloze prvního programu České televize. Seriál Hraběnky natočil režisér Jaroslav Brabec. Odehrává se v prostředí současné vesnice v rodině soukromého zemědělce, jehož pohled na budoucnost rodinného podnikání se střetne s opačnými postoji jeho čtyř dospělých dcer. Diváky bude k obrazovkám lákat atraktivní herecké obsazení. Josefa Abrháma doplní Jana Hlaváčová, Lenka Vlasáková, Andrea Elsnerová či Richard Krajčo.


Sobotními večery pak protančí známé osobnosti s profesionálními tanečníky v rámci druhé řady úspěšné show Star Dance. Přesné složení párů oznámí veřejnoprávní televize až při oficiální prezentaci projektu. Po nástupu nové programové ředitelky ČT Kateřiny Fričové se dají od září očekávat i první úpravy v programové skladbě současných relací.


O dalších typech pořadů, které na českého diváka čekají po prázdninách, se jen spekuluje. Stoprocentní záruku přesného naprogramování slotů v podzimních schématech dají až tiskové konfrence jednotlivých stanic v průběhu srpna.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .