Novinka na Óčku: Bravo TV s Pavlem Cejnarem

Televizní stanice Óčko připravuje na letošní srpen další novinku, jedná se o společný projekt televize a známého hudebního časopisu Bravo. Obě média jsou oslavenci, Óčko slaví 5.narozeniny a úctyhodných 50.let se „dožil“ časopis Bravo. Televizní projekt Bravo TV ale není ničím novým, tento magazín se pravidelně objevuje na německých obrazovkách již delší dobu.

Německá komerční stanice SAT.1 byla první, které jej uvedla a to již v roce 1985, v následujícím roce se však program přestal na obrazovkách objevovat. Ke slovu se opět dostal až 16.května 1993, tentokrát na stanici RTL 2 setrval dlouhých devět let. Později se magazín Bravo TV objevil i na veřejnoprávní ZDF (2003 – 2004). Nespokojenost s programem zapříčinila dlouhou vysílací pauzu, dalších pokračování se diváci dočkali až 5.listopadu 2005 na komerční ProSieben. Magazín pro mládež zahrnoval stejné rubriky jako časopis – nechyběly pravidelné hitparády či rozhovory se známými osobnostmi. Pravidelně se konaly i speciální vydání, vyhlašování ankety Zlatý Oto. Vysílací čas magazínu na ProSieben je v neděli v 11.00. Od srpna loňského roku magazín moderuje Gülcan Karahanci, která dříve pracovala na hudební stanici VIVA.


Historie časopisu je mnohem delší, první vydání pochází z 26.srpna 1956 z Německa. Celkový design časopisu se samozřejmě od toho současného velmi lišil. Marylin Monroe na růžovém pozadí, černý nápis „Bravo“ ve žlutém obdélníku by zřejmě na dnešní mládež tolik nezapůsobil. U nás vyšlo již přes 300 čísel, první československé číslo se objevilo na stáncích 26. října 1991. Titulní stranu zdobila známá hudební sestava Depeche Mode.


Televizní verze magazínu bude na českém mediálním trhu novinkou, jde o první magazín tištěného média na televizní obrazovce. Jak často se budeme s magazínem setkávat? „Ve čtvrtek 9. srpna 2007 v 16:30 si BRAVO TV odbude i českou televizní premiéru. Na hudební televizi Óčko. Následně každý sudý čtvrtek a v repríze v neděli v 10:00,“ odpovídá Stanislav Zdílna, marketing & pr manažer hudební televize Óčko. Rovněž vyvrací možnost, že česká verze bude pouze německou kopií, „BRAVO TV nebude německou kopií, ale novým českým cool magazínem nejen ze světa showbusinessu. Jeho diváci v něm najdou rubriky, které budou společné právě s tištěnou verzí časopisu. Absolutní novinkou ve vysílání bude zařazování videoklipů s českým překladem. Přesně tak je čtenáři Brava znají z rubriky SONG BOOK. Samozřejmostí každého dílu je také atraktivní host.“


Co se týče moderátora, nehodlá televize nijak experimentovat a sází na jistotu. Nebude jím nikdo jiný než Pavel Cejnar. V současné době moderuje na Óčku pořad „INBOX“ (pořad INBOX znají diváci i v rámci koprodukčního vysílání se společností RTA), známý je i z rozhlasových vln Evropy 2. Dříve jste ho tu mohli slýchávat mezi devátou ranní a polednem v pořadu „Afterparty“, nyní od pondělí do čtvrtka v šest večer míchá muziku podle přání posluchačů ve „Vyber si na MAXIMUM“, sobotu co sobotu mu patří i čtyřhodinový hudební blok „Factory Bootleg Monopol„, v němž naopak nabízí aktuální remixy a nejnovější taneční muziku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .