Nova projevila zájem o licencovanou romantickou show

Zatímco letošní televizní sezóna je ve znamení původních českých seriálů, na Slovensku je tomu jinak. Tamní televize sice uvažují o seriálech, ale vysílají v mnohem větší míře zábavné pořady. Jmenujme například Otec v akci (rodinná reality-show JOJky), Velký hráč (v originále Poker Face, opět JOJ ), SuperTělo (soutěž o hubnutí, Jednotka) či druhá řada romantické show Rozvedený se závazky (TV Markíza). A právě o poslední formát projevila zájem TV Nova. Jednání je prozatím ve fázi rokování v neoficiální rovině.

Se slovenskými pořady se u nás roztrhl televizní pytlík. Začalo to o prázdninách Vylomeninami, TV Markíza s ním slavila velké úspěchy, zatímco česká Prima se ho začátkem září zbavila kvůli nízké sledovanosti (500 tis.). Dalším pořadem je Inkognito – slovenská JOJ je prodala české Primě a tento pořad je vysílán každý čtvrtek od 21:10.


Formát Rozvedený se závazky je původní formát TV Markíza (Vlastníkem je CME, stejně jako TV Nova). S velkým úspěchem byla tato show uvedena během letní mezisezóny se strhujícím trhovým podílem kolem 40%. Ve stejné době JOJ vysílala Kriminálku Las Vegas, která dosáhla pouhých 20% (u nás seriál vysílá Nova s daleko větším úspěchem). Prvních 6 epizod pořadu Rozvedený se závazky sledovalo v průměru 622 tisíc diváků, což představovalo rating 13,6% a podíl na trhu 37,5%. Sledovanost měla vzestupnou tendenci. První díl sledovalo 531 tisíc a poslední 677 tisíc diváků. Paradoxně největší podíl na trhu měl právě první díl – 38,9%, nedělní kino na STV1 sledovalo ve stejném čase 20,7% a Kriminálka Las Vegas na TV Joj dosáhla 20,1%. I v dalších týdnech tomu nebylo jinak.


A o co vlastně v této show jde? Princip je velmi jednoduchý. Hlavními aktéry jsou 4 muži, 8 dětí a 12 žen. Každý z mužů si k sobě domů pozve 3 ženy, jež se na něj snaží udělat dojem. Autorem námětu je dramaturg a moderátor Jaroslav Buček (dříve se objevil v pořadu Srdeční záležitosti). Nejde v ní o peníze, ale o lásku a štěstí. Jak už jsem zmínil, slovenští diváci se dočkají již druhé řady.


Markíza dříve uvedla seznamovací reality-show Nevěsta pro milionáře. Pokud si pamatujete, Nova před lety uvedla americkou verzi s názvem „Joe milionář“, kde si mladík hrál na milionáře, dívky se o něj „prali“, aby nakonec zjistili, že je vlastně chudý jako kostelní myš. Markíza však do hlavní role obsadila pravého milionáře.


TV Prima připravuje také jednu seznamovací show s pracovním názvem Láska či Vyznání. Měla ji moderovat Tereza Pergnerová, ale kvůli velkému množství novinek ve vysílání ji Prima uvede až v lednu.


Seznamovací show jsou ve světě velmi oblíbené. Zmiňme ještě jeden příklad za všechny. V jedné reality-show „pánové tvorstva“ usilovali o velmi pohlednou dámu. Tedy na tom by nebylo nic divného, kdyby se ona dotyčná nenarodila jako muž. Nutno připomenout, že hlavní výhrou byl sňatek s ní.


Pro všechny, co by rádi viděli čtyřicátníky s dětmi místo milionáře s vilou na Seychelách, se možná v budoucnu dočkají. O dalších podrobnostech Vás budeme samozřejmě informovat.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .