Nova chystá odpolední Televizní noviny a prodlužuje Ulici

Nejsledovanější televizní stanice má v plánu od února ve vysílání posílit prvky, se kterými slaví největší úspěchy. Nejúspěšnější zpravodajská relace dostane odpolední „sestru“, nekonečný seriál Ulice přidá každý den jeden půldíl navíc a kromě třetí řady Ordinace v růžové zahradě se na obrazovkách objeví nový seriál z právnického prostředí Světla pasáže.

Od pondělka 5. února se budou diváci TV Nova pravidelně setkávat s dalším zpravodajským pořadem. Jmenuje se Odpolední Televizní noviny a přinese hlavně zprávy z regionů. „Nová relace je ojedinělý zpravodajský formát, v němž klademe velký akcent na zprávy z regionů, na drobné trestné činy i závažné kriminální případy, na zajímavosti. Chceme přijít s živými a atraktivními zprávami, které budou oproštěné od velké politiky, a které se budou věnovat problémům obyčejných lidí,“ vysvětluje ředitel sekce redakce zpravodajství a publicistiky TV Nova Martin Ondráček.


Odpolední Televizní noviny budou informovat nejen o věcech, které se staly, ale i o těch, jež se právě dějí. „Znamená to, že informaci někdy v nové relaci rozehrajeme a uzavřeme až ve večerních Televizních novinách,“ doplňuje Martin Ondráček. Relaci diváci uvidí každý všední den ve stejnou dobu a její stopáž bude 30 minut. Kromě domácího v ní uvidí i sportovní zpravodajství, dopravní informace a předpověď počasí. Moderovat je budou stávající moderátoři hlavní zpravodajské relace.


Od stejného dne dojde k zásadní změně ve vysílání nekonečného seriálu Ulice, Televize Nova se totiž na základě vysoké sledovanosti rozhodla přidat porci Ulice navíc. Nepůjde o dva plnohodnotné díly denně ani o prodloužení stopáže, ale o přidání jakéhosi půldílu. „Vzhledem k výrobní náročnosti a vytíženosti prvotřídních herců seriálu Ulice se nám zatím nedaří vyrábět dva plnostopážové díly na každý všední den. Rozhodli jsme se divákům od pondělí do pátku zatím nabídnout ke stávajícímu dílu ještě jeden navíc, tento druhý díl pak bude o patnáct minut kratší. Více nám časové dispozice herců a prostory ateliérů v tento moment nedovolují. Jedná se  pouze o první krok, naším cílem je dosáhnout dvou plnostopážových dílů,“  řekl Michal Reitler, výkonný producent seriálu.


Proč se televize vydala touto cestou, vysvětluje šéfproducent seriálu Radek Bajgar: „Formát daily soap, kterým Ulice je, ve světě dodržuje půlhodinovou stopáž. Když po nás diváci i naše vedení chce víc, raději směřujme ke dvěma standardním dílům za sebou, než k prodloužení dílu stávajícího. Se dvěma díly se navíc bude snadněji nakládat při reprízách nebo třeba  při prodeji do zahraničí.“ Kromě této novinky bude 5. února poprvé nasazena nová znělka seriálu.


Také třetí nová zbraň bude nasazena v únoru, přesné datum ovšem stanice zatím neupřesnila. Půjde o televizní seriál Světla pasáže z prostředí advokátní kanceláře, který chce Nova vysílat jednou týdně od osmi večer. Autorkou seriálu je Eva Papoušková, režie se ujal Jaromír Polišenský a hlavní role ztvárnili Martin Trnavský, Monika Hilmerová, Markéta Plánková nebo Kristýna Leichtová. V dalších rolích se objeví známé tváře jako Michaela Kuklová, Veronika Freimanová nebo Ladislav Trojan. Není zatím jasný ani den v týdnu, kdy plánuje Nova seriál nasadit, ale podle současného programového schématu se nabízí středa či neděle.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .