Nově se daří, Prima upravuje schéma

Druhá polovina října se v českém televizním éteru nesla ve znamení dalšího posilování TV Nova. Přinesla první díly z druhé řady populárního seriálu Pojišťovna štěstí, do finálových kol se posunula úspěšná show Česko hledá Superstar 3 a úspěchy slaví i další seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě. Druhá nejsilnější komerční stanice Prima podíl na sledovanosti pozvolna ztrácí a proto připravila několik změn.

Minulý týden se po téměř dvou letech dokázala Nova přehoupnout v hlavním vysílacím čase přes padesátiprocentní divácký podíl. Tento údaj vyplynul z peoplemetrového šetření firmy Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací. Zhruba 2,2 milionů párů očí si nenechá ujít každé pondělí a středu nové osudy hrdinů seriálu Pojišťovna štěstí. To oproti reprízované první řadě znamená nárůst okolo šesti set tisíc diváků. Doplatilo na to konkurenční Letiště (Prima), jehož publikum prořídlo o tři sta tisíc lidí (poslední díly vykazují sledovanost okolo 630 tisíc). Ztratil i první program České televize s reprízou kriminálního cyklu Panoptikum města pražského (pondělí) a premiérou rodinného seriálu Horákovi (středa). Úbytek zájmu vykazují i Zoufalé manželky (Prima – sledovanost půl milionu), které soupeří v druhé části pondělního prime time s vyhlášením výsledků hlasování v soutěži Česko hledá Superstar.


Prima, která překvapivě příliš neuspěla se záplavou podzimních novinek, se nepříznivý trend pokouší zvrátit některými změnami ve svém vysílacím schématu. Svoji vlajkovou loď – nákladnou reality show Trosečník přesunula ze sobotní osmé hodiny na čtvrteční devátou. Její sledovanosti to prospělo, exotičtí robinsoni si připsali o sto padesát tisíc diváků více (630 tisíc), nicméně jejich odstavený předchůdce v tomto programovém okně – zábavný pořad Inkognito dokázal Primě oslovit před třemi týdny 857 tisíc zájemců.


Od příštího týdne tato stanice upouští od letitého zvyku uvádět v televizních věstnících začátek svého prvního programu v hlavním vysílacím čase v 19.55. Chtěla tím upoutat diváky a podávat své večerní menu o pár minut dříve než konkurenti, ale zaoblená číslovka 20.00 bude snad působit přirozeněji a automaticky diváky přinutí srovnat nabídku všech stanic ve stejný čas. Prima přeskupí i řazení jednotlivých bloků své zpravodajské relace, která začíná v sedm hodin večer. Od září následoval po klasických zprávách a sportu bulvární magazín Extra a až nakonec v 19.50 počasí. Nyní si tyto dvě relace prohodí svoje místo a tak serióznější část zpravodajství bude končit až v 19.25. Vypadá to přirozeněji a možná tak chce česká komerční dvojka touto kosmetickou změnou ubrat další diváky Událostem na ČT. Úpravy přijdou i v dopoledním schématu Primy. Bude zrušena repríza rodinné hry 5 proti 5. Uvolněné místo přenechá německému seriálu z roku 1993 Doktor z hor.


Nabitý listopad slibuje Nova, která by chtěla obhájit vynikající výsledky z posledních týdnů. Desátého listopadu uvede divácky nejúspěšnější český film loňského roku Román pro ženy, na každý víkend připravila minimálně čtyři starší české filmy (sváteční konec týdne 17.-19.11. bude ještě bohatší) a ve spolupráci se svoji sesterskou slovenskou TV Markíza zaútočí na žebříčky sledovanosti v pátek 17.listopadu velkým vědomostním soubojem ČR:SR – test národa. Téměř tříhodinovou show budou provázet Dalibor Gondík s Adélou Banášovou.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .