Milionář a Ordinace se chystají na slovenské obrazovky

Již v průběhu dubna se na slovenské obrazovky chystají dva formáty – Slovenská televize uvede Milionáře, slovenskou adaptaci úspěšného seriálu Ordinace v růžové zahradě pak chystá pro své diváky TV Markíza.

STV již spustila kampaň na přihlašování do vědomostní soutěže Milionář, který od roku 2000 vysílala s velkým úspěchem TV Markíza. Protože však licenční práva vypršela koncem roku 2006 a Markíza zvážila obchodní podmínky, televize se rozhodla licenci neprodloužit. Moderátorem bude, stejně jako v případě Milionáře na Markíze, Martin Nikodým. Na své webové stránce STV umístila podstránku věnovanou této soutěžní hře, v budoucnu ji STV plánuje rozšířit.


Jak uvádí slovenský server medialne.sk, Milionář se má ve struktuře Jednotky STV objevit ve čtvrtek 12.dubna v 20:05. Hlavní výhrou bude opět pět milionů korun. „Novinkou bude čtvrtý žolík, který se aktivuje po správném zodpovězení páté otázky. Pokud nebude soutěžící vědět odpověď, může požádat o výměnu celé otázky stejné hodnity,“ uvádí dále server. Formátem se bude STV snažit zlepšit svoje čtvrteční výsledky na poli sledovanosti. Čtvrtek totiž bývá nejhorším dnem, většina formátů propadává, STV se snažila situaci řešit. Nasadila zábavnou show SOS, ale ani ta situaci nezachránila (podíl okolo 16%).


Naopak seriálovou novinku chystá TV Markíza. Ordinace v růžové zahradě – tento seriál se objevil poprvé na TV Nova 6.září 2005. Ve svých počátcích měla Rodinná pouta mírný náskok, jenže tlaku dlouho neodolala. Magickou hranici dvou miliónů diváků seriál poprvé seriál překročil 29. prosince 2005 (2 016 000 diváků). V současné době se vysílá již čtvrtá řada, a to původní plány počítaly s pouhými 34 pokračováními. Seriál bude historicky prvním hraným, který si Markíza sama připravuje.


V úterý 13.března Markíza slavnostně představila nové prostory televizní ordinace. Navodit atmosféru se Makíza snaží Pojišťovnou štěstí, která uspokojivě plní svou práci (průměrný podíl na trhu 36,8%). Slovenská verze Ordinace chystá příběh, který sice vychází z české předlohy, ale vyskytnou se i nové prvky. Hlavními hrdiny budou Jozef Vajda a Zuzana Fialová, objeví se ale i velcí slovenští herci jako Emília Vašáryová. Ordinační hodiny slovenského seriálu začínají v úterý 10.dubna a dále pak (stejně jako na Nově) každé úterý a čtvrtek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .