Letní obrazovky překvapivě nabídnou i premiéry

Bývalo zvykem, že přes léto se na televizních obrazovkách objevovaly zejména reprízy pořadů, výběr z archivu dominoval. Situace se ale letos mění, každá celoplošná televize nabídne kromě repríz i premiérová vydání pořadů, seriálů i zcela nové tituly. Nabízíme stručný pohled na letní programovou strukturu tuzemských stanic.

Česká televize pokračuje v uvádění svých původních seriálů, Četnické humoresky zůstávají i nadále v pátek a seriálům patří i pondělky. Po delší pauze se objeví seriál Horákovi, v hlavní roli Igor Bareš a Lucie Benešová. Seriál byl přerušen reprízou Ságy rodu Forsytů, protože ČT končí práva na vysílání, později Ságu vystřídaly detektivní filmy Slečny Marplové. Pátek bude dále patřit reprízám 13.komnaty a talk-show Uvolněte se, prosím. Místo soutěžní hry O korunu krále Karla nastoupí reprízy O poklad Anežky České. Fanoušči Rychlých šípů si přijdou na své v černobílém seriálu Záhada hlavolamu, každou středu odpoledne.


ČT v létě navazuje i na populární pořad Pošta pro tebe s podtitulem Návraty. „Ester Janečková bude celé léto putovat za aktéry již odvysílaných dílů a zjišťovat, jak jejich příběhy pokračují. Celkem se v  9 letních dílech vrátí k 18 příběhům. Rozuzlení budou samozřejmě překvapivá,“ uvedla dramaturgyně pořadu Michaela Hronová. Vysílací čas je opět ve středu večer.


Hlavní letním formátem TV Nova bude zajisté vědomostní soutěž Jsi chytřejší než páťák?, o níž jsme nedávno psali, vysílací čas – každou neděli v prime-time. Následovat bude druhá premiérová série Ztracených, kromě Ztracených pokračují premiérové díly Kriminálky New York a Las Vegas. Nova rovněž připravuje několik českých seriálů.


Ordinaci v růžové zahradě dočasně vystřídá Malý pitaval z velkého města a místo Ulice mohou diváci navštěvovat Hospodu. Nechybí ani nedělní Chlapci a chlapi. Páteční večery patří už několikrát reprízované Policejní akademii. Středeční večery budou spojeny s úspěšnou českou klasikou – komedie s Tomášem Holým, Na samotě u lesa, Slavnosti sněženek či Duše jako kaviár. Dočkáme se i zahraničních velkofilmů – Pán prstenů: Dvě věže, Trosečník, Armageddon, Resident Evil: Apokalypsa.


Ač je v létě zvykem, že televize vysílají reprízy, Prima TV se toto pravidlo rozhodla v následujících týdnech porušit,“ uvádí Prima ve své tiskové zprávě. Jenže novinkové formáty uvedla Prima i loni. Je pravda, že ne s velkým úspěchem – reality show Bar či Vylomeniny se staly propadáky. Ani letos si nemusí dávat pauzu fanoušci oblíbeného seriálu Velmi křehké vztahy, soutěže 5 proti 5 a Ber nebo neber (konkurovat bude „novácké“ soutěži Jsi chytřejší než páťák?).


Sitcom Chůva k pohledání nahradí Prima seriálem Krok za krokem, zbylé díly Chůvy diváci uvidí v brzkých ranních hodinách. Seriál Letiště nahrazuje Hádej, kdo jsem a TOP 10 (přes původní oznámení o ukončení v červnu). Po 21.hodině se připravují premiérové díly seriálů Zoufalé manželky, Vraždy v Midsomeru, Sběratelé kostí a Chirurgové. V pátek od 20 hodin se mohou „romantici ponořit do světa láskyplných příběhů v nových filmech z pera Rosamundy Pilcherové“.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .