Jiří Balvín byl odvolán z funkce

radiotv222Rada České televize na svém dnešním jednání odvolala z funkce generálního ředitele ČT Jiřího Balvína. Pro jeho odvolání hlasovalo deset radních, proti byli pouze dva. Rada chtěla Balvína odvolat už na předchozím jednání …Rada České televize na svém dnešním jednání odvolala z funkce generálního ředitele ČT Jiřího Balvína. Pro jeho odvolání hlasovalo deset radních, proti byli pouze dva. Rada chtěla Balvína odvolat už na předchozím jednání, tehdy ale návrh o jeden hlas neprošel.

Balvínovo odvolání se očekávalo už na předchozím zasedání. Kromě Heleny Fibingerové, Jiřího Presla a Milana Horálka ovšem Balvína podpořila také Lucie Waissová, která obvykle mezi Balvínovy příznivce nepatří. Díky nepřítomnosti Bohumila Fanty návrh nezískal potřebných deset hlasů a Balvín ve funkci zůstal.

Na programu dnešního jednání bod o odvolání generálního ředitele nebyl, server Česká média ovšem už odpoledne informoval o tom, že se radní chystají jednat o Balvínově odvolání pod bodem různé.

K odvolání nakonec došlo díky odlišné sestavě Rady. Proti minulému jednání chyběli Presl a Horálek, naopak Fanta se tentokrát účastnil. Když v podvečer padl návrh na odvolání generálního ředitele, zvedlo ruku 10 radních a proti byli pouze dva.

„Neplnění projektu, netransparentnost řízení a ekonomického stavu ČT, opakované předkládání nekvalitních a neúplných materiálů rady CT, pozdní předložení rozpočtu ČT na rok 2003 a závěrečného účtu ČT za rok 2001,“ vysvětlil výhrady Rady její předseda Jan Mrzena pro server Česká média. Dočasným ředitelem byl vzápětí zvolen stávající finanční šéf České televize Petr Klimeš.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .