Hornová byla odvolána; Big Brother bude hledat diváky v podvečer

radiotv221Reality show Big Brother klesla na úplné dno a už i vedení TV Nova pochopilo, že je na čase odvolat vedoucí projektu Lenku Hornovou a vzdát souboj s VyVolenými o diváky primetime. Novou šéfkou Velkého bratra je autorka slovenské …Reality show Big Brother klesla na úplné dno a už i vedení TV Nova pochopilo, že je na čase odvolat vedoucí projektu Lenku Hornovou a vzdát souboj s VyVolenými o diváky primetime. Novou šéfkou Velkého bratra je autorka slovenské show Mojsejovci Adriana Kronerová, pod jejímž vedením se projekt vrátí tam, kde byl plánován. Kromě středy a neděle bude vysílán po páté odpoledne místo seriálu Kobra 11.

O odchodu Lenky Hornové se spekulovalo již druhý týden, minulý čvrtek ovšem začaly přicházet zaručené informace o jejím odchodu přímo z nitra TV Nova, ale vedení televize je potvrdit nechtělo. „V tuto chvíli nemám absolutně žádnou informaci, která by tomu nasvědčovala,“ sdělil v pátek RadioTV mluvčí projektu Adam Kotalík.

Změna byla oznámena až včera v podvečer, podle Kotalíka se vedení televize se rozhodlo dát soutěži nový impuls. „Big Brother příštím týden odstartuje v novém vysílacím čase a je velmi pravděpodobné, že projekt oživí i několik dalších překvapení.“

Je otázkou, zda Velkému bratrovi nový impuls v podobě změny koordinátora může pomoci. Nelze totiž veškerou vinu svalovat jen na Hornovou. Zarážející je přístup vedení Novy, která takto nákladný projekt svěřila moderátorce a dramaturgyni bulvárního Prásku, zatímco obě řady SuperStar řídil sám bývalý šéf programu Pavel Zuna.

Big Brothera porazily Příběhy slavných i Nadměrné maličkosti

Sledovanost TV Nova v posledním týdnu klesla v hlavním vysílacím čase tak hluboko, že si snad nikdo ze současného vedení televize nevzpomene na horší výsledky. Big Brother atakoval hranici jednoho milionu diváků pouze v žívých show ve středu a v neděli, ve zbývajících dnech rating klesal až k pouhému půl milionu.

Sledovanost reality show v tisících diváků
VyVolení Big Brother
Pondělí 12.9. 1 537 898
Úterý 13.9. 1 753 648
Středa 14.9. 1 492 1 065
Čtvrtek 15.9. 1 731 550
Pátek 16.9 1 320 542
Sobota 17.9. 1 733
Neděle 18.9. 1 738 1 000

Zatímco VyVolení si s výjimkou pátku udržují stabilní sledovanost mezi 1,5 a 1,8 milionu diváků, Big Brother klesl na úplné dno ve čtvrtek a v pátek, kdy jej podle peoplemetrů sledovalo 550, resp. 538 tisíc dospělých diváků. Velký bratr tak dokázal utržit porážky i od Bolkovin (v pondělí), Příběhů slavných (ve čtvrtek) nebo Nadměrných maličkostí (v neděli).

A zatímco se dva perou, třetí se směje. Nejsledovanějším pořadem mimo zpravodajské relace se minulý týden staly páteční Četnické humoresky na ČT1. Tentokrát si je nenechalo ujít 1,798 milionu diváků starších 15 let.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: