Česká televize ve znamení osmičky

Od ledna pro své diváky připravila Česká televize řadu nových pořadů. Tento rok se ponese ve znamení talk-show, soutěží a seriálů. Chybět nebudou nové pořady pro nejmenší diváky, ani na ně ČT ve svém programu nezapomíná. Z televize však vymizí několik pořadů – Banánové rybičky Haliny Pawlowské, Bolkoviny či soutěž pro milovníky historie O korunu krále Karla.

Nejmenší diváci se mohou mimo jiné těšit na další moudra klauna s modrým nosem v cyklu Moudronos (středa 16:00, ČT1), jehož příběhy diváci již znají. Po Moudronosovi přijde na řadu třináctidílný animovaný seriál Hrůzostrašný dějepis, aneb o čem se v hodinách dějepisu nemluví (středa 16:15, ČT1). Seriál byl natočen na motivy knihy britského spisovatele Terry Dearyho. Ke slovu se dostane i soutěžní hra Případy detektiva Packala (sobota 09:45, ČT1), doplní další oblíbené hry Věříš si a Bludiště. Změn dozná i Kouzelná školka, přesune se na 16:45 a moderátorský tým rozšíří herečka Jana Hlaváčová s novou postavičkou – Fanynka. Dáda Patrasová naopak tým Kouzelné školky opouští, děti ji budou pravidelně vídat každou neděli v 06:50 v Raníčku s Dádou.


Leden se v ČT ponese v také v duchu návratů. Po delší přestávce se na obrazovkách bude pravidelně objevovat Zuzana Bubílková, Ester Kočičková, Michaela Jílková a Luboš Xaver Veselý. Od 2.ledna (středa 22:40, ČT1) bude rozhlasová hvězda Luboš Xaver Veselý v přímém přenosu zpovídat známé osobnosti ve své talk-show Café X. Své bohaté zkušenosti nasbíral v brněnském divadle a za mikrofonem Frekvence 1, kde svým Křížovým výslechem trápí již šestým rokem. Comeback oslaví i Zuzana Bubílková, v satirickém glosáři Co týden vzal se věnuje událostem uplynulého týdne (úterý 20:00, ČT1). Pavlač Ester Kočičkové uvede ČT1 poprvé 15.ledna a následně každé úterý ve 22:40. Se svými „hostkami“ povede nejen pavlačové řeči. Diskusní pořad Máte slovo nebude řešit problémy politiků, ale témata, která zajímají občany. To slibuje Michaela Jílková. Jak svůj slib dodrží se můžete přesvědčit poprvé 17.ledna (čtvrtek 21:45, ČT1).


V nabídce nesmí chybět ani seriály a cykly a ČT jich připravila hned několik. Prvním z nich je Robin Hood, šestadvacetidílný seriál z produkce BBC (středa 20:00, ČT1). Podle práva (středa 22:15, ČT1) – jedná se o cyklus opravdových příběhů ze soudní síně. Oceňovaný film MAHARAL – Tajemství talismanu nabídne ČT1 jako pětidílný seriál, každou sobotu v 18:10. V hlavních rolí se objeví B.Navrátil, B.Seidlová či M.Kramár. Hraběnky v pondělní čase vystřídá repríza seriálu Dobrá čtvrť, ve dvaadvaceti dílech zazáří například J. Preissová, V. Cibulková, J. Jirásková, J. Schmitzer, M. Šteindler a další. Čekají nás i další cykly, ČT2 nabídne publicistické dokumentární filmy o „československých“ hrdinech – Neznámí hrdinové (pondělí 20:45), pátrání Po stopách hvězd s Markem Ebenem pak uvidíte na ČT1 (čtvrtek 21:50).


V novém roce nechybí ani magazíny – Auto Moto Styl se bude ve čtrnáctidenním cyklu střídat s magazínem Auto Moto Revue (sobota ČT1, 12:35), stejně i jako magazíny Dobrá rada nad zlato s Jiřinou Bohdalovou a nový rodinný magazín Mezi námi zvířaty s Václavem Vydrou (sobota ČT1, 13:40). Podobným cyklem prováděl před lety i Jan Kraus. Nový domov pro nejlepšího přítele člověka bude hledat Veronika Nováková v pořadu Psí život (neděle 18:15 ČT1). A ještě ke slibovaným soutěžím – první z nich je Taxík – „Aleš Háma řídí jediné taxi, kde vám zaplatí“ (sobota 17:20, ČT1) a soutěžní pořad Naslepo s Markem Vašutem (od 13.ledna každou neděli v 17:20).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .