Česká televize chystá z hokejového MS 48 přenosů

Zítra bude v Lotyšsku zahájen druhý ze tří sportovních vrcholů tohoto roku. Mistrovství světa v ledním hokeji bude českým divákům servírovat opět Česká televize, poprvé na dvou prograech. 29 zápasů odvysílá v přímém přenosu celoplošná ČT2, 19 utkání najde místo na novém sportovním kanálu ČT4, který nabídne ještě 23 utkání ze záznamu. Proti loňskému šampionátu ve Vídni jde o výrazný nárůst, tehdy Česká televize odvysílala 25 zápasů v přímém přenosu a dalších 5 ze záznamu.

Stejně jako v minulém roce vybuduje Česká televize v Riga Aréně hokejové studio s výhledem na hrací plochu přímo uvnitř na stadionu, tentokrát v jedné z loží. „Ze studia budou reportéři spolu s odbornými spolukomentátory před a po zápasech a během přestávek analyzovat a hodnotit jednotlivé zápasy. Nebudou chybět ani rozhovory s hráči,“ říká tiskový mluvčí České televize Martin Krafl.

Kamery ČT budou podle Krafla přímo u ledové plochy a na stadionu bude také standardní komentátorské stanoviště s kamerou pro úvodní vstupy reportérů k utkáním. „Další, reportážní kamera se bude soustředit na zákulisí šampionátu. Diváci se tak dozví více o tréninku a volném času našich reprezentantů i o zajímavostech celého mistrovství. Obrazový a zvukový signál zajišťujeme také ze Skonto arény.“

Hlavními komentátory budou Robert Záruba a Michal Dusík, komentátorskou židli Petra Vichnara, který po 25 letech ukončil živé komentování zápasů přímo na stadionu, obsadí Jiří Hölzel. Petr Vichnar se spolu s šéfkomentátorem Redakce sportu ČT Robertem Zárubou ujme role hostitele ve studiu Buly. „Roli komentátorů-expertů letos opět přijali osvědčení praktici Martin Hosták, Robert Kysela a David Pospíšil, vesměs naši bývalí reprezentanti, dnes spolupracovníci zocelení mnoha přenosy z ligy,“ doplňuje Krafl. Český televizní tým doplňují další dva reportéři, režisér studia, posádka přenosového vozu a asistentka režie.

Utkání českého týmu ve skupinách a všechny zápasy play-off bude samozřejmě přenášet program ČT2, na programu ČT4 najdou místo zbývající utkání ve skupinách a záznamy nejzajímavějších zápasu z ČT2. Loňské mistrovství světa

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .