ČT: Podzim v dobré společnosti

Jak budou vypadat podzimní programová schémata na českých televizích? Jaké novinky českají na českého diváka? Tyto otázky RadioTV položilo zástupcům všech tří celoplošných stanic a jako první přinášíme vyjádření mluvčího České televize Martina Krafla.Jak budou vypadat podzimní programová schémata na českých televizích? Jaké novinky českají na českého diváka? Tyto otázky RadioTV položilo zástupcům všech tří celoplošných stanic a jako první přinášíme vyjádření tiskového mluvčího České televize Martina Krafla.


Co se týče personálních změn, v podzimním schématu se projeví první změny pod vedením nové programové ředitelky paní Evy Vrtiškové. V ČT je od července t.r. Na konci září svou funkci opustí ředitel výroby ČT Petr Erben, jeho nástupce zatím nebyl vybrán.

Následující měsíce v České televizi budou ve znamení Podzimu v dobré společnosti.

Do té už tradičně patří původní české seriály – od 6. září nabídneme divákům každé pondělí od 20 hodin na ČT1 seriál Náměstíčko. Deset lidských příběhů spojených s malým náměstíčkem v českém městečku. Po seriálu čekají na diváky výlety za poznáním v pořadu Letem světem – půjde o atraktivní cestopisný týdeník, který zaznamená svérázná dobrodružství Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse na cestách po zeměkouli.

Podzim bude v České televizi také ve znamení lví společnosti. Diváci shlédnou 16 českých filmů, na jejichž výrobě se podílela ČT a z nichž řada dostala významná ocenění včetně Českého lva. Vždy ve čtvrtek od 20 hodin na
ČT1. Filmům a televizním inscenacím budou už tradičně patřit i nedělní večery na ČT1.

Mladší generace diváků u obrazovek ČT jistě přivítá nový reality – life stylový magazín Vypadáš skvěle, ve kterém se může inspirovat ke změně své vizáže. Chystáme také novou řadu seriálu Přátelé a pořad pro náctileté Pomeranč bude mít novou podobu i moderátora.

Nemohu vynechat ani satirický týdeník Budování státu. Spisovatel Martin Komárek, režisér Juraj Šajmovič a herec Petr Jablonský si vypůjčili titul díla Ferdinanda Peroutky Budování státu pro svoji osobitou interpretaci uzlových historických okamžiků i zajímavých dějepisných epizodek České republiky.

Česká televize připravila pro děti, které navštěvují šestou třídu základních škol nebo primu víceletých gymnázií, novou soutěž AZ-kvíz Junior. Ta vychází z pravidel a struktury dosavadní oblíbené soutěže pro každého AZ-kvíz. Vizuální a obsahová podoba soutěže je přizpůsobena dětským soutěžícím i divákům.

Po delší absenci motoristického pořadu na obrazovkách České televize mohou diváci prostřednictvím týdeníku Auto Moto Revue opět nahlédnout do světa automobilů, motocyklů a vůbec všeho, co voní po benzinu. Oblíbený magazín v novém provedení mohou diváci sledovat od 11. září každou sobotu ve 12.05 hod. na ČT1.

S novým podzimním programovým schématem přichází i Adresát ČT od 12. září v nové podobě. Pořadem bude provázet mluvčí České televize, který bude reagovat na dotazy a přání diváků. Ti se v magazínu dozví nejenom podrobnosti o nových televizních projektech a pořadech, ale podívají se i do zákulisí České televize a setkají se s osobnostmi, které znají z její obrazovky, ve zcela jiném „netelevizním“ prostředí.

Podzimní programové schéma bude ucelenější a bude mít pevné časové osy, které jsme ponechali zejména u zpravodajských pořadů. Na to už si diváci veřejnoprávního vysílání zvykli a pravidelné zpravodajství ve dvouhodinových intervalech zaznamenalo jejich příznivý ohlas.

Martin Krafl

tiskový mluvčí ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .