Brodskou v Ulici dočasně zastoupí Žilková

radiotv22Náhlé zdravotní komplikace Terezy Brodské přinutily Televizi Nova ke kroku, který je v historii české seriálové tvorby vyjímečný. Jednu z hlavních postav seriálu Ulice bude dočasně představovat jiná herečka. Nova do role Báry Jandákové angažuje Veroniku Žilkovou, která by měla mít po ukončení projektu Tele Tele pro pravidelné natáčení více času.

„Kvůli náhlým zdravotním komplikacím s páteří byla nucena Tereza Brodská, představitelka Báry Jordánové, podstoupit operaci a čeká ji následná několikatýdenní rekonvalescence. Vzhledem k těmto okolnostem je Tereza Brodská nucena dočasně přerušit natáčení. Protože se rozvyprávěný děj seriálu Ulice bez postavy Báry v tuto chvíli neobejde, zvolili tvůrci překvapující a v České republice dosud nepoužité řešení – její roli na čas převezme jiná herečka,“ říká tisková mluvčí TV Nova Veronika Šmítková.

„Rozhodně jsme nehledali herečku co nejpodobnější Tereze Brodské. Spíš jsme měli představu výrazné osobnosti, která bude důstojnou alternativou Terezy a zpacifikuje domácnost Jordánových stejně rozhodně. A tak jsem oslovil Veroniku Žilkovou, kteréžto velice děkuji, že mě s tak zvláštní nabídkou nevyhodila,“ říká vedoucí projektu Radek Bajgar a dodává „Myslím, že diváci to s trochou velkorysosti přijmou, zvlášť když si tak oblíbili projekt Výměna manželek.“

Indispozice herců v „nekonečných“ seriálech se obvykle řeší např. odjezdem seriálové postavy na služební cestu. Fakt, že byla v případě postavy Báry Jordánové angažována zástupkyně svědčí o tom, že operace a rekonvalescence Brodské si vyžádá delší čas. Sto čtrnáctý díl seriálu Ulice, ve kterém diváci poprvé uvidí Báru Jordánovou v podání Veroniky Žilkové, bude vysílán ve čtvrtek 9. února 2006.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .