Železný byl odvolán z funkce ředitele TV Nova

radiotv222Jednatelé společnosti CET 21, která vlastní Televizi Nova, dnes odpoledne odvolali z funkce generálního ředitele televize Vladimíra Železného. „Vlastníci TV NOVA, skupiny PPF a MEF, k tomuto kroku přistoupili po zhodnocení stávajícího stavu, ve kterém se největší česká komerční televize v současnosti nachází,“ prohlásil mluvčí TV Nova Petr Kostka.

Televizi Nova ovládá přes licencovanou společnost CET 21 a servisní organizaci Česká produkční 2000 společně MEF Holding Jiřího Šmejce a od loňského roku také silná investiční skupina PPF Petra Kellnera.

Podle serveru Lidovky.cz byli majitele Novy nespokojeni se způsobem, jakým Vladimír Železný využíval televizní obrazovku k vlastní propagaci a řešení osobních sporů. Jádrem sporu byl údajně pořad Volejte řediteli, na který má spadeno ministr kultury Pavel Dostál. Ten se v rozhovoru pro Lidové noviny nechal slyšet, že jakmile bude zvolena nová Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, předá jí stížnost na porušování zákona, která by mohla vést až k odnětí licence.

„Se znepokojením sledujeme snahu některých společenských skupin o spojování problémů týkajících se soukromých záležitostí Dr. Železného a problémů českého státu vzniklých na základě prohrané arbitráže s fungováním televizní stanice. Odvoláním Dr. Železného z pozice generálního ředitele chceme tyto snahy o poškozování a případné ovlivňování TV NOVA jednoznačně a definitivně zastavit. Hlavním cílem tohoto opatření je tedy ochrana naší investice,“ přiblížil důvody odvolání Železného jednatel CET 21 Petr Dvořák.

Odvolání Železného přišlo jen den poté, co poslanecká sněmovna zvolila dalších pět členů RRTV, takže tento orgán začal být usnášeníschopný v zásadních otázkách přidělování a odnímání licencí.

„Vzhledem ke zničující kampani vedené proti TV Nova v poslední době rozhodnutí akcionářů chápu a plně ho akceptuji,“ dodává k tomu sám Železný. Jeho funkce zůstane dočasně neobsazena a jeho pravomoci převezme programová ředitelka Libuše Šmuclerová a finanční ředitel Petr Chajda.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .