Železného ve funkci vystřídají Dvořák a Šmuclerová

radiotv222Křeslo generálního ředitele TV Nova nezůstalo prázdné ani týden. Majitelé Novy dnes rozhodli, že novým ředitelem bude současný jednatel TV Nova Petr Dvořák. O vedení televize se podělí s Libuší Šmuclerovou, která byla jmenována výkonnou ředitelkou. Potvrdil to mluvčí TV Nova Petr Kostka.

O personálních změnách rozhodovali vlastníci TV Nova, kterými jsou společnost MEF Holding a investiční firma PPF. Jmenovaný Petr Dvořák ve funkci nahradil ve středu odvolaného Vladimíra Železného, který Novu řídil nepřetržitě od jejího vzniku v roce 1994. Samotný Dvořák je členem vedení skupiny PPF a zároveň místopředseda představenstva Nova Holding a jednatel CET 21.

„Zvolili jsme toto řešení na přechodnou dobu, abychom neobsazením této pozice nezpomalili rozvoj televize a nedali prostor různým spekulacím, které se v médiích objevily,“ uvedl zástupce MEF Holdingu Jiří Šmejc. Vlastníci se podle něj dohodli, že definitivní řešení na pozici generálního ředitele Novy najdou do konce roku.

Nově vznikla na Nově pozice výkonného ředitele. Tu obsadí Libuše Šmuclerová, která byla v podledních letech pravou rukou Železného a jasnou první dámou naší nesledovanější televize. Její dosavadní křeslo programové ředitelky obsadí ředitel zpravodajství Pavel Zuna. Výkonným ředitelem České produkční 2000, která je servisní organizací Novy, jmenovali vlastníci obchodního ředitele Petra Chajdu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .