Údajné jmenování jednatele Buriánka odporuje platným licenčním podmínkám

radiotv22Právně neúčinné kroky Dr. Aleše Rozehnala, kterými se minulý pátek pokusil odstranit z funkce jednatele a generálního ředitele společnosti Dr.Vladimíra Železného, jsou i v rozporu s platnými licenčními podmínkami. Již od samého počátku činnosti má společnost CET 21 uloženu Radou pro rozhlasové a televizní vysílání licenční podmínku č. 19, která jasně říká, že všichni jednatelé společnosti CET 21 musejí mít negativní lustrační osvědčení.

Citace: „19) že do řídících funkcí v televizní stanici a do funkcí pracovníků odpovědných za vytváření programu bude přijímat pouze pracovníky s negativním lustračním osvědčením“.

Licenční podmínky jsou pro vysilatele závazné a jejich porušení může vést až k zahájení řízení o odnětí vysílací licence.

JUDr. Aleš Rozehnal se přesto pokusil dosadit do vedení společnosti CET 21 JUDr. Jaroslava Buriánka, který tuto základní licenční podmínku nesplňuje. Dr. Buriánek byl podle veřejných zdrojů spolupracovníkem Státní bezpečnosti od roku 1982 pod krycím jménem Kopecký a evidován ve svazcích č. 23569 a č. 356988.

Informaci o Buriánkově spolupráci s komunistickou Státní bezpečností přinesl mj. letos v dubnu týdeník Respekt v souvislosti s podnikatelskými aktivitami šéfa BIS Jiřího Růžka. Právě v Růžkově firmě SUDA Investment měl působit bývalý agent StB Buriánek ve funkci jednatele společnosti.

„Dr. Rozehnal tak staví na hlavu své argumenty, že bojuje za CET 21, když těmito svými kroky bezprostředně ohrožuje vlastní vysílací licenci“, uvedl generální ředitel TV Nova Vladimír Železný.

Páteční pokus o právně neúčinné dosazení podle Respektu bývalého agenta StB do funkce jednatele společnosti CET 21 nebyl schválen valnou hromadou společnosti, stejně jako odvolání generálního ředitele, a proběhl tzv. rozhodnutím mimo valnou hromadu. Programová ředitelka TV Nova Dr. Libuše Šmuclerová, která je 50% vlastníkem společnosti Edikon, a.s. (společnosti, jejímž jménem se také Dr. Rozehnal pokusil odvolat Dr. Vladimíra Železného), vyslovila nesouhlas s užíváním plné moci, na jejímž základě konala za společnost Mgr. Dědová. Bez jejího souhlasu tak Dr. Rozehnal nemůže činit žádná rozhodnutí za společnost Edikon.

Martin Chalupský

tiskový mluvčí TV NOVA

agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .