Rozehnal sahá k zoufalým teatrálním gestům

radiotv22Pokus o vypsání výběrového řízení na post generálního ředitele TV Nova je zoufalým teatrálním gestem Dr. Aleše Rozehnala. Je také výrazem jeho slábnoucí pozice. Veškeré úkony, které od pátečního incidentu činí …Pokus o vypsání výběrového řízení na post generálního ředitele TV Nova je zoufalým teatrálním gestem Dr. Aleše Rozehnala. Je také výrazem jeho slábnoucí pozice.

Veškeré úkony, které od pátečního incidentu činí jím deklarovaný „nově zvolený jednatel“ Dr. Buriánek, jsou právně neúčinné. Vyplývá to z analýzy právních expertů. „Dr. Rozehnal, jako právník, by tuto skutečnost měl velmi dobře vědět,“ řekl dnes V. Železný.

„Kroky zástupců kanceláře Dr. A. Rozehnala navíc vykazují další vady, na základě kterých jsou neplatné a se kterými ve čtvrtek seznámíme RRTV“, uvedl Železný.

Údajné odvolání Dr. Železného bylo tzv. rozhodnutím mimo valnou hromadu a bylo učiněno na základě generální plné moci Mgr. Lucii Dědové, která byla udělena pouze jedním ze tří členů představenstva společnosti Edikon, a to Mgr. Ondřejem Kuchařem. Vzhledem k tomu, že o existenci této plné moci Dr. Šmuclerová nevěděla, navíc se mezi tím změnil postup jednání za společnost, Dr. Šmuclerová jako 50% vlastník společnosti Edikon upozornila

Mgr. Dědovou, že si nepřeje, aby jménem společnosti Edikon byly činěny jakékoliv právní kroky, které neučiní výhradně dva statutární zástupci (předseda a místopředseda představenstva), kteří mohou nyní jednat pouze společně. Dr. Šmuclerová také nedala žádný pokyn k odvolání jednatele společnost CET 21 a ředitele TV Nova Dr. Vladimíra Železného. Naopak veřejně jej podpořila.

Dr. Rozehnal od pátku uvádí v médiích nepravdivé informace týkající se finanční situace společnosti CET 21, které je sám jednatelem. Licencovaná společnost CET 21 vykázala za rok 2001 zisk 409 miliónu korun před zdaněním a 275 miliónů Kč po zdanění, což je více než šestinásobek zisku z roku 1999, kdy se CET 21 rozešla s bývalou servisní organizací ČNTS.

„Byl bych blázen, kdybych si společnosti v hodnotě miliard korun ohrožoval krátkodobým vytahováním peněz“, reagoval na Rozehnalovo obvinění z vysávání financí Mgr. Jiří Šmejc, šéf servisní společnosti Česká produkční 2000 a zástupce společníka v CET 21 společnosti MEF Media, která vlastní více než 24% obchodní podíl v TV Nova.

„Naopak nepravdivé informace zveřejněné v minulém čísle časopisu Euro a zejména páteční akce Dr. Rozehnala poškozují společnost CET 21 v očích peněžních ústavů, které úvěrově financují TV Nova,“ dodal ředitel Železný.

„Jestliže má pan Rozehnal pocit, že někdo tuneloval CET 21, tak je třeba zdůraznit, že v CET 21 vždy rozhodovali dva jednatelé společně, tedy buď Rozehnal, Železný nebo Rozehnal, Šmuclerová nebo Železný, Šmuclerová. Železný sám nemohl činit nic! Proto je patrné, že jde o účelové výroky, které mě mají jednostranně poškodit“, uzavřel Vladimír Železný.

Martin Chalupský

tiskový mluvčí CET 21

agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .