Reportérovi zpravodajství ČT bylo vyhrožováno

radiotv222Reportér Redakce zpravodajství České televize Jiří Hynek čelil od konce srpna letošního roku výhrůžkám kvůli přípravě reportáží o obchodech s falzifikáty chemických přípravků určených pro hubení plevele. Reportéra mělo od pokračování v práci na těchto reportážích odradit zasílání SMS zpráv s výhrůžkami, které následně přerostlo ve výhružné telefonáty. Podle Policie ČR organizátoři tohoto jednání v poslední době dokonce dospěli do stádia přípravy skutečného útoku. Reportér Jiří Hynek byl proto v minulých šesti dnech pod nepřetržitou policejní ochranou. Bližší informace o vyšetřování případu a zadržení podezřelých zveřejnila dnes odpoledne Policie ČR na své tiskové konferenci.

„Situace byla pochopitelně velice nepříjemná,“ vysvětluje reportér zpravodajství České televize Jiří Hynek. „Jako člověk jsem měl strach, ale zároveň takovýto nátlak je absolutně nepřijatelný. Navíc mi přišlo stěží uvěřitelné, že se někdo může vážně domnívat, že takto ovlivní zpravodajství o této problematice. Jak je vidět, nešlo bohužel o prázdná slova, ale o skutečně připravovanou akci.“

V případě, že se reportéři ČT dostanou kvůli tématům své žurnalistické práce do obtížné životní situace, jsou pro ně k dispozici vnitřní právní postupy a doporučení, kterými by se měli řídit, aby mohli pokračovat ve své práci. ČT je tak schopna zajistit, že diváci mohou na obrazovce ČT vidět i taková témata, jejichž zpracování by mohlo být pro naše reportéry až zdraví či dokonce životu nebezpečné.

Richard Klatovský

vedoucí Komunikace a tiskový mluvčí ČT

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .