Programovou šéfkou ČT se stala Eva Vrtíšková

radiotv22Česká televize bude mít od zítřka nového programového ředitele. Generální ředitel České televize Jiří Janeček jmenoval od 1. července 2004 novou ředitelkou programu ČT Evu Vrtiškovou. Dosavadní šéfka programu Markéta Luhanová zůstává v České televizi v útvaru programu.

O chystané změně na pozici programového ředitele jako první informoval minulé pondělí deník Právo. K výměně mělo podle deníku dojít také proto, že Luhanová patří k lidem, kteří podporovali televizní stávku.„Program se nedokázal dlouhodobě adaptovat na konkurenční prostředí,“ řekl Právu informovaný zdroj.

Mezi pěti kandidáti, které deník jmenoval, byli kromě Vrtiškové bývalý šéf programového oddělení ČT Václav Kvasnička, programový šéf letošního zlínského filmového festivalu Petr Koliha, šéf oddělení převzatých pořadů ČT Jan Rubeš a bývalá programová ředitelka TV Prima Jana Kasalová, která se v minulosti také ucházela o post generálního ředitele ČT.

Podle týdeníku Respekt byla právě Kasalová nejpravděpodobnější kandidátkou na pozici programového šéfa. „Ve čtvrtek se mi byla paní Kasalová neoficiálně představit a sdělila mi, že b yse zřejmě mohla stát novou programovou ředitelkou,“ potvrdila Respektu členka poslanecké mediální komise Eva Nováková.

Také vítězná Eva Vrtíšková má zkušenosti ze soukromé televize. V letech 1994 až 2001 působila v Televizi Nova na pozicích vedoucí odboru výzkumu a strategických analýz a ředitelka programu a produkce.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .