Omluva GŘ ČT Jiřímu Janečkovi

radiotv22Rád bych se touto cestou omluvil generálnímu řediteli České televize Jiřímu Janečkovi za uvedení nepravdivé informace v dnešním článku agentury ČTK Rok ČT s novým ředitelem: Chybí prý razance a průhledné zakázky.

Podstatou mého omylu je výrok, že Janeček nezvládl rušení pořadů a odchody tvůrců k jiným televizím, například v případě Feničovy Cestománie. Pravdou je, že množné číslo v tomto výroku není správné, Fero Fenič je jediným producentem, který se svým pořadem odešel ke konkurenci.

Jako vysvětlení toho, proč jsem uvedl nepravdivou informaci bych rád uvedl, že redaktor ČTK Dušan Kütner mi řekl, že sbírá pouze názory mnoha novinářů z oblasti médií a já jsem jej upozornil, že mou doménou je hlavně oblast rozhlasového vysílání a tudíž svůj názor mu poskytuji s tím, že v oblasti televizního vysílání nejsem dostatečně fundovaný a nemám dostatek podkladů. Toto upozornění nebylo v článku ČTK nijak zmíněno a také ona skupina mnoha novinářů se posléze scvrkla na mne a kolegu Jana Potůčka z časopisu Reflex.

To ovšem nic nemění na tom, že jsem pana Janečka nepravdivou formulací poškodil a ještě jednou se mu tímto omlouvám.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .