Místo Zuny Dumbrovský, Prima ještě váhá

Podoba zpravodajských relací na komerčních televizích získává konkrétní obrysy. Nova dnes oznámila, že pozici Pavla Zuny vedle Pavly Charvátové obsadí současný parlamentní zpravodaj Pavel Dumbrovský. Prima se pro zbývajícího muže stále nerozhodla, přestože její generální ředitel slíbil jméno zveřejnit dnes.

Dumbrovský se na pozici moderátora hlavní zpravodalské relace vrací po třinácti letech. Počátkem devadesátých let moderoval Televizní noviny v tehdejší Československé televizi a v roce 1991 dokonce vyhrál ankety TýTý. V dalších letech působil v roli parlamentního zpravodaje a od roku 1997 pracuje pro televizi Nova. Osmačtyřicetiletý Dumbrovský bude od září nejstarším moderátorem hlavní zpravodajské relace, nejen na Nově, ale na všech celoplošných stanicích.


„Ve vyspělých zemích a ve významných televizních stanicích je běžné, že prestižní místa moderátorů hlavních zpravodajských relací, které patří k vrcholům profese,  obsazují lidé s bohatými žurnalistickými zkušenostmi. Také  proto jsme se rozhodli hledat ve vlastních řadách, neboť v Televizních novinách pracuje několik velmi dobrých novinářů. Pavel Dumbrovský patří k nejlepším z nich. Je aktivním novinářem, věkově velmi vhodně rozšiřuje spektrum našich moderátorů, je vzdělaný a seriózní.  Na nové pozici může zúročit své znalosti a jsem přesvědčen, že diváky velmi mile překvapí,“ říká ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.


Zatímco Nova ohlásila nové jméno nečekaně, v případě Primy se naopak očekávání nepotvrdila. Přestože generální ředitel Martin Dvořák na Frekvenci 1 přislíbil rozhodnutí na dnešek, definitivní verdikt padne až příští týden. „Ještě jedno kolo konkurzu uděláme v neděli a příští týden, abychom vyzkoušeli nové typy, které se přihlásily,“ řekl iDNES.cz šéfredaktor zpravodajství Primy Jiří Závozda, podle něhož zatím ani není jasné, s kým bude moderovat Petr Tichý. „Do finále se dostalo asi pět mužů. Až ho vybereme, teprve potom rozhodneme, kdo bude moderovat se Světlanou a kdo s Terezií,“ dodal Závozda.


Jasné je, že narozdíl od konkurence bude prima střídat jen dvě moderátorské dvojice. Již dříve bylo také oznámeno, že Zpravodajský deník na Primě prodlouží stopáž na půl hodiny a dostane se tak pravděpodobně do přímého střetu s Událostmi na České televizi. Motivací Primy je zvýšení sledovanosti Zpravodajského deníku, který doposud Události porazil jen vyjímečně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .