Dr. Železný ani TV Nova neporušují žádný zákon

radiotv222TV Nova se důrazně ohrazuje proti vyjádření ministra kultury Pavla Dostála, který v dnešním tisku uvedl, že generální ředitel TV Nova Dr. Vladimír Železný překračuje zákon tím,
že moderuje stálý pořad TV Nova Volejte řediteli.

Ředitel TV Nova V. Železný osobně ani TV Nova neporušují zákon žádným způsobem. V tradičním pořadu Volejte řediteli, který je vysílán nepřetržitě už od roku 1994, nepadlo nikdy ani slovo o jeho kandidatuře do Senátu. Dr. Železný také hned po oznámení své kandidatury veřejně deklaroval, že nepřipadá v úvahu, aby jakýmkoli způsobem využíval svého pořadu nebo TV Nova v předvolební kampani.

Proto vnímáme dnešní vyjádření ministra Pavla Dostála jako účelově zaujaté a zároveň nekompetentní. Osoba ministra totiž není nijak oprávněna dávat výklady zákona.

Navíc není jasné, který zákon má ministr Dostál na mysli. Tzv. mediální zákon, který reguluje televizní vysílání, ukládá ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech dodržovat zásady objektivity a vyváženosti a zakazuje zvýhodňování jakékoliv politické strany nebo hnutí. Dr. Železný není členem žádné politické strany a nepropaguje názory žádné takovéto strany nebo hnutí, navíc pořad Volejte řediteli spadá do kategorie formátů self- promotion.

Dr. Železný moderuje profesionálně pořad Volejte řediteli, a to od vzniku TV Nova. Ta tak mj. plní jednu z licenčních podmínek, která jí ukládá povinnost odpovídat na přímé ohlasy diváků.

Martin Chalupský

tiskový mluvčí TV NOVA

agentura CEPRA, a.s.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .