Změny na moderátorských postech v televizi Óčko

Televizní stanice Óčko brzy oslaví páté narozeniny. Podle nejnovějšího průzkumu Media Projekt si tuto stanici denně naladí 187 lidí, týdně pak 721 tisíc (nárůst o 73 tisíc). Protože se Óčko nechce připravit o diváky, přichází ke slovu výměna některých moderátorů a zkvalitnění programu. Navíc televize před prázdninami získala nového programového ředitele – Silvii Antochovou-Peckovou, nahradila Pavla Atela.

První změna nastane v pořadu „Natoč si svůj klip“, vysílá se jednou měsíčně ve středu v 16:00. Do pořadu posílají diváci svého klipy na libovolnou skladbu, porota vyhodnotí nejlepší klipy a zařadí je do pořadu. Diváci pak na internetových stránkách rozhodují, který klip je podle nich nejlepší. Moderátora Martina Franceho již brzy nahradí Zdeněk Eška, známý především jako moderátor pořadu „Dj divák“. Důvody změn vysvětluje programová ředitelka Silvie Antochová-Pecková: „Martin France skončil v pořadu Natoč si svůj klip z důvodu nevyhovující formy moderování. Producenti pořadu se tuto skutečnost snažili napravit tak, že Martinovi přibírali partnerky k moderaci (Pamela nebo Renata Langmannová). Avšak ani tato skutečnost, bohužel, nepozvedla úroveň pořadu – spíš naopak, proto jsem se rozhodla pro výměnu moderátora.“
Martinova kolegyně Renata Langmannová pořad moderovala dokonce jen jednou. Podle Peckové v termínu dalšího natáčení měla dovolenou a její styl byl naprosto nevyhovující. Druhá Česká Miss dostala i nabídku na nový pořad s pracovním názvem „Night Inn“, ale ani v pilotním dílu programovou ředitelku nepřesvědčila.


A nejedná se o jediné změny. V televizi se objeví Elen Černá-Valentová. Diváci si ji pamatují především jako moderátorku Aktualit v pořadu Prima jízda, v poslední době se objevila i na obrazovkách České televize jako moderátorka zpráv. Její fanoušci ji budou moci od září vídat v pořadu „M-Fashion“ (v současné době se vysílá poslední neděle v měsíci od 18 hodin), kde po dohodě vystřídá Kateřinu Kristelovou. „Výměna Kateřiny v pořadu M-FASHION byla „nutným zlem“. Kromě Óčka má Kateřina Kristelová závazky i v jiných televizích a přechod pořadu M-FASHION na vyšší periodicitu jí neumožňoval toto skloubit. Óčko však o tak výraznou osobnost, jakou Kateřina bezesporu je, nechtělo přijít a proto po dohodě s producenty nového pořadu s pracovním názvem NIGHT INN, bylo Kateřině nabídnuto jeho moderování. Takže Kateřina Kristelová z obrazovky Óčka nezmizí, pouze přejde z pořadu do pořadu,“ uklidňuje diváky programová ředitelka.


Loveparade 2007 živě na Óčku s heslem „Láska je všude“ – na tuto akci (pro všechny fanoušky taneční hudby) pozve diváky hudební stanice již v tuto sobotu 25.srpna. Osmihodinový nemoderovaný přenos uvidí diváci od 14:00, konec je plánován na 23:00. „Je to jeden z prvních dárků k našim pátým narozeninám, které jsme pro diváky připravily. Na další se mohou těšit,“ říká Silvie Antochová-Pecková. Letos se akce koná v německém Essenu. Těšit se mohou fanoušci Mobyho či Kosheen. Protože se jedná o programovou změnu, diváci jej v programových sloupcích nenajdou. Koncert skupiny Kabát, plánovaný na sobotu 20:00, bude odvysílán v náhradním termínu – 1.prosince. Oficiální stránky akce Loveparade najdete zde. Příští rok se tato akce má konat v Dortmundu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .